Ligi: Reformierakond toetab sotsiaalmaksumäära ühtlast langetamist

Jürgen Ligi.
Jürgen Ligi. Autor/allikas: ERR

Endise rahandusministri ja Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi sõnul eeldab Keskerakonna plaan kehtestada sotsiaalmaksule lagi järsku astmelist tulumaksu ja Reformierakond toetab pigem sotsiaalmaksumäära ühtlast langetamist.

"Mitte kusagil ei ole sotsiaalmaksu lage ilma järsult astmelise tulumaksuta, mis võtab maksumaksjalt ära märksa rohkem," ütles Ligi. "Keskerakond ja järelikult ka [kolmapäeval Keskerakonna ridades kandideerimisest teatanud endised reformierakondlased Imre] Sooäär ja [Andrei]Korobeinik nõuavad seega ka astmelist tulumaksu."

See tähendab Ligi hinnangul, et Keskerakond ning Sooäär ja Korobeinik on ka vastu ühtlasele 500 eurosele tulumaksuvabale miinimumile ja pooldavad ka kõrgemaid aktsiise ning sotsiaalmaksu tõstmist.

"Sotsiaalmaksus on meie valik madalam sotsiaalmaksu mäãr, aga Keskerakond tõstis isegi seda ühe protsendipunkti," rääkis Ligi.

"Keskerakonna pensioni, tervishoiu ega muud lubadused ei jäta sotsiaalmaksu laeks mingit võimalus, samuti ei jäta selleks võimalust nende kriitika maksuvaba miinimumi tõstmise vastu – kuna see teenivat rikkaid," lisas Ligi.

Keskerakond tuli kolmapäeval välja ettepanekuga kehtestada Eestis sotsiaalmaksule lagi nelja keskmise palga tasemel. See tooks Keskerakonna hinnangul riiki rohkem kõrgepalgalisi töökohti ja vähendaks stiimulit ettevõtetest tulu dividendidena välja võtta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: