Korobeinik, Sooäär kandideerivad Keskerakonna nimekirjas, erakonda ei astu

Kolmapäeval ametlikult Keskerakonna ridades parlamenti kandideerimisest teatanud Andrei Korobeinik ja Imre Sooäär Keskerakonnaga ei liitu. Mehed teatasid oma programmilised seisukohad, mille hulgas oli ka sotsiaalmaksulae kehtestamine. Sellele avaldas toetust ka peaminister Jüri Ratas.

Korobeinik ja Sooäär märkisid, et nende jaoks on peamiselt oluline stabiilne ja tugev ettevõtluskliima. Selle tagamiseks panid nad ette mitte taastada ettevõttete tulumaksu või tõsta turismisektori maksukoormust. Lisaks toetasid nad sotsiaalmaksulae kehtestamist.

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas avaldas omapoolset toetust Korobeiniku ja Sooääre ideedele ja eraldi veel sotsiaalmaksulae kehtestamisele.

Ratas märkis, et Keskerakond on kõvasti muutunud ja neli aastat tagasi ei oleks sotsiaalmaksu lae kehtestamisest rääkimine Keskerakonnas olnud isegi mõeldav.

Lisaks tõid Korobeinik ja Sooäär välja, et tuleks rohkem tegeleda seaduste mõjuanalüüsidega, suurendada pensionifondide Eestisse investeerimist, samaaegselt vähendades nende valitsemistasusid.

Nad märkisid, et tuleks võimaldada Euroopa ja suuremate Eestist pärit inimeste kogukonnaga riikidega Eesti kodanike topeltkodaksus ja kaasata Eesti diasporaa Eesti arendamisele. Samuti soovitasid nad lahendada mittekodanike probleem.

Sellele osale avaldas otsest toetust ka peaminister Ratas, kes märkis, et tal on piinlik, et Eesti ka täna annab välja halle passe.

Lisaks tõid Korobeinik ja Sooäär välja, et teisest klassist tuleks alustada lastele male õpetamist, tuleks luua rakendus, mille abil oleks võimalik internetis eesti keelt õppida ja viimaks katuserahade asemel tuua kaasava eelarve kontseptsioon ka riigieelarve juurde.

Viimaks märkisid mehed, et need ei ole veel lõplikud mõtted ja neid tuleb veel.

Sooäär ja Korobeinik ütlesid, et olid käinud mitme partei jutul ja Keskerakond võimaldas neil oma mõtteid hakata kõige paremini ellu viima, kandideerides sõltumatute kandidaatidena partei nimekirjas.

Samuti märkis Korobeinik, et Keskerakonna programm on nendel valimistel kõige progressiivsem.

Ratas veel lisas, et tema hinnangul tuleb Korobeiniku ja Sooääre Keskerakonna ridades kandideerimine parteile kasuks ja toetab partei majandusprogrammi kokkupanekut. Ettevõtluse ja erasektori jõuline sissetoomine on meile väga vajalik, ütles Ratas.

Andrei Korobeinik kandideerib Tallinnas esimeses valimisringkonnas ehk Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine piirkonnas. Imre Sooäär kandideerib teises valimisringkonnas ehk Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita piirkonnas.

Andrei Korobeinik oli Reformierakonna liige 2011. aasta algusest kuni käesoleva aasta oktoobrini. Imre Sooäär kuulus Reformierakonda 2006. aastast samuti tänavu oktoobrini.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: