Eelolevad päevad toovad lörtsi- ja lumesaju ({{commentsTotal}})

{{1542964980000 | amCalendar}}
Foto: Ly Einstein/Minupilt.err.ee

Ilm muutub lähipäevil talvisemaks. Juba alates laupäevast on oodata enam külmakraade ning lund ja lörtsi, selgub ilmateenistuse nädalaprognoosist. Politsei manitseb liiklejaid ettevaatlikkusele.

Laupäeval jõuab Venemaa põhjaaladele aktiivne madalrõhkkond ja selle edelaserv laieneb üle Eesti. Kord siin, kord seal sajab vihma, lörtsi või lund, aga sajuhulk on väike. Pärastlõunal muutub põhja poolt alates taevas selgemaks ja sadu lakkab. Tuul puhub edelast ja läänest, põhjarannikul loodest ning on tugev, ulatudes puhanguti 12, öösel rannikul 15 m/s. Õhtupoolikul pöördub tuul kõikjal loodesse ja põhja ning nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 0°C lähedal (-2..+2°C), rannikul on +3°C ümber, päeval 0..+2, rannikul kuni +5°C.

Pühapäeva ööks madalrõhulohk eemaldub, taevas on selgem ja ilm sajuta. Loode- ja põhjatuul on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur on sisemaal -2..-6, rannikul kuni +2°C. Päevaks jõuab Lapimaale uus osatsüklon ja selle serva mööda lisandub meile loodevoolus niiskust. Keskpäeval jõuavad Hiiumaale ja põhjarannikule sajupilved, liiguvad edasi sisemaale ning õhtupoolikul sajab laialdaselt lörtsi ja lund. Saju hulk on siiski võrdlemisi väike ja maha jääv lumekiht on õhuke, vaid Harju- ja Virumaa põhjaservas võib sadu veidi tihedam olla. Puhub mõõdukas läänekaare, põhjarannikul loodetuul, õhtul pöördub tuul kõikjal loodesse ja põhja ning muutub veidi tugevamaks. Õhutemperatuur on -2..+3°C.

Esmaspäeva ööks tugevneb kõrgrõhuhari ja saju võimalus väheneb, vaid rannikualadel võib veidi lörtsi või lund sadada. Päeval läheneb Soomest uus madalrõhulohk. Keskpäevast alates on taas väheseid sademeid - sajab lörtsi ja lund, rannikul ka vihma. Puhub valdavalt mõõdukas loode-, päeval läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -2..-7, rannikul kuni +2, päeval -2..+3°C.

Teisipäeval suundub madalrõhkkond Venemaa lääneserva ja selle lohk liigub üle Eesti. Öösel ja hommikul sajab laialdaselt lund ja lörtsi, rannikualadel on sadu tihedam. Päeva peale loode poolt alates pilved hõrenevad ja sadu järk-järgult lakkab. Öösel tugevneb läänekaare tuul saartel ja põhjarannikul, hommikuks pöördub loodesse ja põhja ning on tõenäoliselt üle Eesti tugev. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, rannikul kuni +2, päeval 0..-3, rannikul kuni +2°C.

Kolmapäeval madalrõhkkonna mõju väheneb ja tõusva õhurõhu foonil on kohatisi lumehooge. Tuul on öösel ikka tugev ja puhub põhjakaarest, päeval kirdest ja põhjast ning jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel -3..-7, rannikul 0°C ümber, päeval 0..-4°C.

Neljapäevaks liigub kõrgrõhuala Eesti kohale. Ilm on põhiliselt sajuta, kuid võib laiguti pilvine olla. Õhutemperatuur on öösel -4..-9, rannikul kohati 0°C ümber, päeval 0..-5°C.

Politsei palub liiklejatel lörtsiks ja lumesajuks valmis olla ning tuletab meelde, et talverehvid on detsembrist kohustuslikud.

"Kui ilmaprognoos paika peab, siis on nädalavahetusel oodata lumesadu. Palun sõidukijuhtidel sellega arvestada ja vahetada esimesel võimalusel suverehvide talviste vastu," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo. "Kui rehvid jäävad enne lume tulekut vahetamata, siis tuleks võimalusel sõit ära jätta või edasi lükata ning minna esimesel võimaluse rehvitöökotta."

Loigo sõnul lähevad politseinikud suurema lumesaju korral suurematele teedele liiklust rahustama.

Politsei soovitab kõigil üle vaadata sõidukite tuled ja kojamehed ning heitlikes ilmaoludes varuda kannatust. Talverehvid muutuvad kohustuslikuks 1. detsembrist ja on seda 1. märtsini.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: