Eesti 200 ei kiirusta esinumbrite tutvustamisega: me teeme asju omas tempos

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kristina Kallas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles, et praegu ei ole õige aeg esinumbrite tutvustamiseks, sest jõuluperioodil langeb valijate meediatarbimine.

Sotsioloog Juhan Kivirähk ütles neljapäeval ERR-i veebisaates parteide reitingute üle arutades, et Eesti 200-l viimane aeg hakata oma kandidaate tutvustama.

Eesti 200 on ikka väga hiljaks jäänud oma esinumbrite välja toomisega, kui seal peaks olema tundmatud isikud. Kui nad leiavad "sukleseid", siis miks mitte. Aga need inimesed, kelle nime praegu valijatele eriti midagi ei ütle, neid peaks juba väga jõuliselt tutvustama," arvas Kivirähk.

Kallase sõnul ei mõista ta, miks nüüd äkki selleks viimane aeg on. "Ma ei tea, miks see viimane aeg on, inimesed lähevad kohe jõulupuhkusele. Kas praegu on aeg hakata tooma välja inimesi, sest ma arvan, et meedia tarbimine kukub järgmise nädala keskpaigas maha, inimesed hakkavad tegelema muude asjadega. Me teeme asju oma tempos, täpselt sellises tempos nagu me neid teeme," sõnas Kallas ERR-ile.

Lõplikud valimisnimekirjad valmivad kallase sõnul jaanuari alguses.

Kallas käis esmaspäeval kohtumas endise reformierakondlase ja Haapsalu linnapea Urmas Suklesega, keda ka parteisse kutsus.

"Me käisime Läänemaal väga erinevate inimestega kohtumas, Urmas Sukles oli üks neist. Meil põhijutt temaga ei olnudki niivõrd sellest, et tema kandideeriks. Me käisime tema kui linnapeaga arutamas neid punkte, mis meil on valimisprogrammis praegu valmimas seoses kohalike omavalitsuste ja riigi vaheliste kohustustega, nagu näiteks sotsiaalkaitsesüsteem, koolivõrk. Kuna me temaga juba kohtusime, siis me arutasime väga palju erinevaid asju," lausus Kallas.

"Meid jäid jutud pooleli. Ja mis puudutas kandideerimist, siis me uurisime ka teisi aktiivseid inimesi, kes Läänemaal on, tema käest, sest tema ju tunneb Läänemaa inimesi. Kuna tegemist on inimesega, kes julgeb teha muutusi ja kes julgeb juhtida, siis minul oleks muidugi hea meel, kui ta meiega liituks, aga see ikkagi Urmas Suklese otsus," ütles Kallas.

Urmas Sukles ütles ERR-ile, et tema riigikogu valimistel kandideerimisest huvitatud ei ole. "Ma ei kandideeri ja ma ei kaalu ka kuskil kandideerimist," ütles Sukles.

Rääkides Eesti 200 reitingust, ütles Kallas, et see saab ainult paremaks minna. "Eesti 200 reiting on ju väga hea. Kaheksa protsendi ligi olla juba teist kuud järjest on ju väga positiivne. Ma arvan, et meil on potentsiaali siit ainult ülespoole minna."

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: