Eesti 200: Eesti peamine probleem on see, kuidas heaoluühiskonda üleval pidada

Uus erakond Eesti 200 arutas valimisprogrammi. Erakonna juhi Kristina Kallase sõnul on Eesti peamised lahendamist vajavad probleemid töökäte vähesus ja küsimus, kuidas me oma heaoluühiskonda tulevikus üleval peame.

Eesti 200 pidas oma valimisüritust rändeleppe vastaste miitingu kõrval, Wabaduse kohvikus. Erakonna juht Kristina Kallas ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Eesti jaoks pole massiimmigratsioon põletavaim probleem, vaid asjaolu, et Eesti rahvastik väheneb ja heaoluriigi edendamiseks tuleb teha ka ebapopulaarseid otsuseid.

"Ma pean silmas tervishoiusüsteemi, sotsiaalkaitsesüsteemi, riigi juhtimist tervikuna. Meil ei ole enam tulukasvu näha, oleme 27 aastaga oma riigi üsna suureks ehitanud, hüvesid juurde tekitanud. Iga järgmise valimistsükliga on juurde tulnud terve rida sotsiaal-, tervishoiu- või haridusvaldkonna lubadusi ja nüüd on aeg üle vaadata, mida me saame endale lubada ja mida mitte - see on kõige suurem väljakutse," rääkis Kallas.

Üritusel kinnitas Svjata Vatra solist Ruslan Trochynsky, et liitub erakonnaga.

"Ma usun, et ma suudan jagada oma kogemust, integratsioonikogemust, kuidas venekeelsed ja eestikeelsed kogukonnad saavad koos olla ja õppida looma ja olla üks Eesti," rääkis ta.

Kallas ütles, et vanad erakonnad võtavad Eesti 200 juba tõsiselt, näiteks lõimumise teema on jõudnud paljude parteide valimisprogrammi.

Kallase sõnul sõltub Eesti 200 valimistulemus paljudest asjaoludest, aga praegune toetus on 10-15 protsenti.

"Valimistel kolmas tulemus on võimalik. Kõik sõltub sellest, kui hästi me suudame oma sõnumi inimesteni viia. Teine määrav asjaolu, kui tigedaks muutub valimiskampaania ja kui see muutub tigedaks, siis on mul hirm, et inimesed ei tulegi valima," ütles Kallas.

ERR-i tellitud avaliku arvamuse uuring Turu-uuringute aktsiaseltsilt näitas, et novembris toetas Eesti 200 kaheksa protsenti vastanutest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: