Ida prefektuuri politseinikud pidasid kinni 12 tänavadiilerit ({{commentsTotal}})

Foto: PPA

Detsembri alguses viisid Ida prefektuuri politseinikud läbi narkoreidid kuues Virumaa linnas. Korrakaitsjad pidasid kinni 12 narkodiilerit, nende hulgas kaks alaealist.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse sõnul tõid reidid ilmekalt esile probleemi, milleks on alaealiste seotus narkootikumide ostmise ja müümisega.
"Pidasime kinni kaks alaealist noormeest, kes tegelesid narkootikumide edasimüümisega," sõnas Juuse, kelle sõnul viitab see ühiskonnas nõrgale kohale. "Narkootikumide müümine ja tarvitamine ei tohi olla noore inimese jaoks raha teenimise viis ega vaba aja veetmise võimalus. Need on keelatud ainete nimekirjas, et säästa inimeste tervist ja elusid," lausus ta.

Politseinikud kontrollisid ka 17 narkootikume ostma tulnud inimest, kellest 13 olid narkojoobes, neist omakorda kaks alaealised.

Politseiline tegevus oli planeeritud kolmele õhtule. Reidid toimusid maakondade suuremates linnades, Narvas, Sillamäel, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Rakveres ja Tapal.
Juuse sõnul oli eesmärgiks tõkestada just tänavadiilerite tegevust. "Kuritegelikus ahelas on nad n-ö viimane lüli, aga just nende kaudu jõuavad need ohtlikud ained tänavatele ja inimesteni. Piltlikult öeldes tahtsime tänavad enne pühi ainetest puhtamaks teha ja seda turgu veidi raputada. See meil ka õnnestus," rääkis Juuse.

Viru ringkonnaprokuratuur taotles kohtus kahe mehe vahistamist. Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Sergei Listovi sõnul rahuldas Viru Maakohus prokuratuuri taotlused ja võttis mehed vahi alla. "Mõlemad kahtlustatavad peeti kinni Kohtla-Järve linnas. Kokku saadi läbiotsimiste käigus kätte ligi 1000 minigripp kotti rohelise taimse ainega, mille kohta on alust arvata, et tegemist on kanepiga. Kõik see ilmselgelt viitab edasimüümisele, mida kahtlustatavad ka tunnistasid," lisas abiprokurör Listov.

Tänavatelt võeti ära kanepit, hašišit, kokaiini ja fentanüüli, lisaks 5500 eurot kuritegelikul teel saadud raha.

 

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: