Uuring: Balti elektrisüsteemide Euroopaga sünkroniseerimine on realistlik

Balti elektrisüsteemide sünkroniseerimine Mandri-Euroopa sagedusalaga on realistlik, kuid selleks tuleb ehitada merealune kaabel Poola ja Leedu vahele, selgus ümarlaual, kus tutvustati selleteemalist rahvusvahelist uuringut.

Uuring näitas, et sünkroniseerimiseks on vaja ehitada olemasolevatele ühendustele juurde veel üks merealune kaabel Poola ja Leedu vahele. Balti riikide elektrisüsteemide lahtisidumine Venemaast ja sünkroniseerimine Euroopa süsteemiga toimub aastal 2025, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Uuringu põhiline järeldus on, et Balti riikide süsteemi sünkroniseerimine Euroopaga on realistlik," rääkis Euroopa süsteemihaldurite ühenduse ENTSO-E vanemnõunik Alexander Mondovic.

"Me tegelesime küsimusega, kas piisab ühest vahelduvvooluühendusest Leedu ja Poola vahel ja see oleks see liin, mille kaudu sünkroniseerimine toimuks. Jõudsime järeldusele, et see on võimalik, sest meil on toetus juba olemasolevate alalisvoolu kõrgepingeühenduse poolt, mis ühendavad Balti riike Põhjamaadega, ning tuleb veel üks liin, mis ehitatakse merealuse kaablina Poola ja Leedu vahele," lisas ta.

Eleringi juht Taavi Veskimägi ütles, et Eestit puudutab see eelkõige nende vanade liinide rekonstrueerimise kaudu, mis on Narva-Tartu-Tsirguliina-Valmiera vahel ja mida peaks rekonstrueerima niikuinii.

"Oleme nende liinide rekonstrueerimiseks taotluse -187,8 miljonit - sügisel Euroopa Ühendamise rahastule esitanud," märkis ta.  

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: