Soomes on tormi tõttu elektrita 85 000 majapidamist

{{1546397700000 | amCalendar}}
Foto: YLE

Soomes oli ööl vastu kolmapäeva talvetormi tõttu elektrita 85 000 majapidamist. Elektrikatkestusi on peamiselt riigi lääne-, kesk- ja idaosas.

Elektrikatkestuste põhjuseks on rohke lumesadu ja tugev tuul, mis murdis puid elektriliinide peale.

Lumi, tuul ja külmemaks muutunud ilm on mitmel pool Soomes ühtlasi muutnud liiklusolud äärmiselt viletsaks.

Ahvenamaa lähedal mõõdeti tuule kiiruseks 32,5 ja sealhulgas puhangu kiiruseks 41,6 meetrit sekundis.

Tormi tõttu jättis Tallink öösel ära peatused Ahvenamaal ning Riia-Stockholmi laev hilineb, kuid suuremaid häireid ei ole olnud.

"Öösel jäid Mariehamni peatused ära, aga see on tormide puhul tavapärane," ütles Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link BNS-ile.

Lisaks hilineb Riia-Stockholmi liinil sõitev Isabelle ligi neli tundi. Muid häireid Tallinki sõiduplaanides ei ole Lingi sõnul aga esinenud.

Soomes on tormile antud ka nimi - Aapeli - ning täpsema ülevaate tormiga seotud asjaoludest Soomes annab ringhäälingu Yle otseblogi.

Tormi tõttu on häiritud ka mobiiltelefoniteenuste kasutamine mitmel pool üle Soome.

Häiritud on nii kõne-, sõnumi- kui ka andmesideteenuste kasutamine.

Samas peaksid hädabikõneteenused toimima.

Torm sulges Sundi silla

Torm annab end tunda ka teistes piirkonna riikides.

Rootsi ilmajaam SMHI andis Stockholmi ja Uppsala piirkonnale teise astme tormihoiatuse. Upplandi rannikul on tuule kiiruseks mõõdetud kõige rohkem 38,5 meetrini sekundis, vahendas Yle.

Hommikul oli Rootsis elektrita umbes 100 000 majapidamist.

Torm, mis on Rootsis saanud nime Alfrida, on takistanud ka liiklust, sest teedele ja mõnikord ka autode peale on kukkunud murdunud puid. Vigastatutest või hukkunuteks hetkel teateid ei ole.

Rootsi ilmajaam soovitab inimestel püsida siseruumides eelkõige riigi lõunaosas ja idapoolsetel saartel. Rootsi põhjaosas on tuul juba vaiksemaks jäänud.

Taanis on aga tormi tõttu suletud nii Sundi sild kui ka mitu teist suuremat silda. Tõenäoliselt tugeva tuule tõttu juhtus ka rongiõnnetus Suure-Beldi sillal, kus esialgsetel andmetel hukkus kuus inimest.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: