Ilm tuleb tormine koos lörtsi ja lumega

Foto: Siim Lõvi /ERR

Väga aktiivne tsüklon liikus täna Norra merelt üle Skandinaavia põhjaosa ja Soome kagusse. Läänemere-maades oli seega tuuline ja sajune ning Skandinaavia ja Soome põhjaosas sadas peamiselt lund. Tsükloni lõunaserv tegi päeva vihmaseks ka Saksamaal ja Poolas.

Kolmapäeval liigub aktiivne tsüklon üle Baltimaade lõunasse. Läänemere ümbruses puhub tormine põhja- ja loodetuul ning külmas õhumassis läheb sadu uuesti üle lörtsiks ja lumeks. Soomes ja Baltimaades tuiskab ning õhutempera-tuur päeva jooksul langeb. Kõrgrõhuhari sirutub Skandinaaviasse ning seal on lumehooge hõredamalt.

Saabuv öö on pilvine ning sajab lund, lörtsi ja vihma. Saartel ja läänerannikul tuiskab ning ühtlasi puhub sealpool loode- ja põhjatuul 17-22, puhanguti 27 m/s. Temperatuur on -1 ja 0 kraadi vahemikus.

Hommik on jätkuvalt pilves, mitmel pool sajab lund ja lörtsi, tuiskab ja on jäidet. Idas ja kagus on muutlik tuul 3-9 m/s, Läänes puhub põhjatuul 13-19, rannikul puhanguti kuni 28 m/s. Temperatuur püsib valdavalt 0 kraadi ümber.

Päeval sajab ja tuiskab igal pool. Puhub põhjatuul 10-22, saartel ja läänerannikul puhanguti 27, saarte rannikul kuni 30 m/s. Õhtuks tuul pisut nõrgeneb ning temperatuur langeb päeva jooksul -1st -4 kraadini.

Nädala lõpuni on üsna tuisune ja läheb mõnevõrra külmemaks, kuigi temperatuur kõigub ikka üles-alla. Nii ongi lähiöödel oodata keskmiselt -3 kuni -8 külmakraadi ja päevasel ajal -2 kuni -6 kraadi.

Aga kolmapäeva hommikul ja päeval jätkub üle Eesti lumesadu ja tuisk tugeva põhjatuulega. Teeolud muutuvad keeruliseks, seega varugem aega või jätkem sõidud hilisemaks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: