Elurikkuse erakond rakendab Rail Balticu rahvaküsitluse valimisvankri ette

Riigikokku pürgiv Elurikkuse Erakond (ERE) korraldab kuu lõpus rahvaküsitluse Rail Balticu raudteetrassi küsimuses.

Veebipõhises küsitluses soovib erakond teada, kas inimesed toetavad Rail Balticu rajamist mõnele olemasolevale raudteetrassile või valitsuse planeeritavale trassile.

Erakonna asutajaliige Artur Talvik ütles pressikonverentsil, et rahvahääletusest saab valimiskampaania avalöök ning sellega näidatakse, kui lihtne on digitaalses maailma hääletusi teha.

Mihkel Kangur, kes on samuti ERE asutajaliige, ütles, et erakond tahab rahvale tagasi anda tema hääle jõu.

"Rahva häält ei saa ära võtta, kaotada, vahetada kondoomide ja pastakate vastu. Oleme loonud erakonna, mis annab Eesti rahvale uue, suure unistuse," ütles Kangur.

See suur unistus on mahe- ja nutiriik. See on Kanguri sõnul riik, kus otsused tehakse alt üles kogukondliku riigina, kus toimib ökosüsteeme taastav tark majandus, kus on kõikehõlmav julgeolek ja kaasaegne haridus.

Esimeest Elurikkuse erakond ei saa, kuid 13. jaanuari üldkogul määratakse peaministrikandidaat. "Et kõigil oleks rahu majas," märkis Artur Talvik.

Mihkel Kangur ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kui talle selline ettepanek tehakse, on ta valmis hakkama erakonna peaministrikandidaadiks.

Valimisnimekirjad ja kandidaadid kinnitab erakond pärast üldkogu. Mihkel Kangur avaldas lootust, et kandidaadid seatakse üles kõigis valimisringkondades.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: