Elurikkuse Erakonna peaministrikandidaat on Mihkel Kangur

{{1547387520000 | amCalendar}}

Elurikkuse Erakond (ERE) valis pühapäeval Türil toimunud üldkogul erakonna peaministrikandidaadiks Tallinna ülikooli vanemteaduri, ökoloog Mihkel Kanguri.

Kangur ütles, et poliitilise ja majandusliku võimu põimumine on hakanud keskkonda liigselt kurnama.

"Soovin panustada poliitikasse, et mu lastel oleks võimalus elada sama head elu nagu meie praegu seda veel naudime. Poliitilise ja majandusliku võimu põimumine ühiskonnas on praegu selle võimaluse kahtluse alla seadnud just keskkonna liigse kurnamise tõttu. Kunagi lootsin, et saame seda lahendada läbi hariduse, aga meil pole enam nii palju aega jäänud," rääkis Kangur, kes on alates 2009. aastast Eesti Geograafia Seltsi president ning olnud kriitiline Rail Balticu rajamise küsimustes.

"Elurikkuse Erakond seisab selle eest, et Eestist kujuneks nutikate ja digitaalsete lahendustega ökoloogilistel printsiipidel toimiv riik. Selline riik on koha- ja tegevuspõhiste kogukondade riik, mis tegutsevad ökosüsteeme taastavalt ning kus otsuseid langetatakse võimalikult selle koha lähedal, kus neid rakendama asutakse. Koostoimeliselt tegutsedes tagatakse kõigi ühiskonnaliikmete heaolu, julgeolek ning turvalisus. Kogu selle süsteemi aluseks on kaasaegne haridus, mis annab õppijale võime võtta vastutus iseenda ning kogukonna heaolu ja toimetuleku eest," lisas ta.

ERE kinnitab valimisnimekirjad lõplikult 17. jaanuaril, valimisprogramm saab kokku 1. veebruariks. Välja minnakse täisnimekirjaga, mis veel lõplikult koos ei ole, kuid ringkondade esinumbrid on teada.

"Kindlasti kõige tugevam meie seltskond on Kaugu-Eestis Rainer Kuuba eestvedamisel. Siis Saare-Lääne piirkond, näiteks Kaupo Vipp, tuntud inimene oma raamatutega. Toomas Trapido, Mart Jüssi Tartu piirkonnas ja Artur Talvik näiteks siis Harju piirkonnas," loetles Kangur.

Valimisnimekirja etteotsa reastatakse ringkondade 12 esinumbrit ja ülejäänud tähestiku järjekorras, kuid määravaks saab siiski isiklikult kogutud häälte arv.

"Kui keegi saab palju hääli tagantpoolt, siis me oleme kokku leppinud, et kes said vähem hääli ja on eespool, need loobuvad oma riigikogu kohast," kinnitas Trapido.

ERR-ile antud intervjuus kinnitas Mihkel Kangur, et kuigi erakond on veel väga uus ja teistest kandideerivatest parteidest veidi maha jäänud, jõuab partei kindlasti valimisteni.

"Selles osas pole kahtlust. Alustasime tõesti teistest hiljem, oleme paar ringi maha jäänud, aga keegi ei uskunud ka, et saame kokku erakonna registreerimiseks vajaliku liikmete arvu. Nii et me usume, et kõik on veel võimalik, kui teha piisavalt tööd," rääkis ta.

Kangur tunnistas, et erakonnal on raha vähe. See nõuab tema sõnul kampaanias nutikamate lahenduste kasutamist.

"Eks me peame koguma annetusi ja püüdma erakonna liikmetelt endilt saada toetust annetuste näol. Raha hulk on tõesti ebavõrdne võrreldes teiste erakondadega, kes saavad nautida riigieelarvelist toetust, aga nagu me teame, siis raha abiga ei saa asendada mõistust, nii et me loodame nutikamatele lahendustele ja tulla välja oluliste teemadega, mis inimesi kõnetavad ja siis saame ka tulemust teha," ütles ta.

Kampaaniakuludeks loodetakse kokku saada vähemalt 200 000 eurot, lisaks tuleb tasuda täisnimekirja kautsjon, mis on 62 500 eurot.

"Me peame leidma kanalid, inimesed, lehed, raadiod, televisioonid, interneti, mille kaudu me oma sõnumeid saame erinevate klippide või tekstide vormis edastada. Ja võimalikult ilma rahata, ma usun, et see on võimalik," selgitas Trapido.

ERE üldkogu valis erakonna viieliikmelisse juhatusse Rainer Kuuba, Artur Talviku, Lauri Tõnspoja, Heli Piisangu ja Toomas Trapido. Esimeest erakonnal ei ole ja vastavalt Elurikkuse Erakonna põhikirjale peaministrikandidaat juhatusse kuuluda ei saa.

Elurikkuse Erakond loodi mullu sügisel. ERE on oma eesmärgiks võtnud Eesti liikumise nutika maheriigi poole. Elurikkuse Erakonna viis põhiteemat on elurikkust hoidev ja taastav majandus, kaasaegne ja rikastav haridus, kõikehõlmav julgeolek ja kindlustunne ning kogukondlikkus ja hajus riik ühelt poolt ning alt üles toimiv tõhus riik teiselt poolt.

Toimetaja: Merili Nael, Olev Kenk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: