ÜRO peasekretär kutsub Kongo DV poliitikuid üles rahu säilitama

ÜRO peasekretär Antonio Guterres kutsub oma pressiesindaja kaudu kõiki Kongo Demokraatliku Vabariigi poliitilisi jõude hoiduma vägivallast seoses kaua saladuses hoitud presidendivalimiste tulemuste avaldamisega.

Valimised on vabariigis esimene võimu demokraatliku üleandmise katse riigi ligi 60-aastase iseseisvusaja jooksul, vahendasid ERR-i teleuudised.

Keskvalimiskomisjoni avaldatud esialgsete valimistulemuste kohaselt võitis opositsioonikandidaat Felix Tshisekedi, kes sai 38 protsenti häältest. Osade valimisvaatlejate ning mõjuvõimsa katoliku kiriku hinnangul oli aga võitjaks hoopis teine opositsioonikandidaat Martin Fayulu.

Samuti on väidetud, et senine riigipea Jospeh Kabila on sõlminud Tshisekediga mingisuguse kokkuleppe.

Fayulu on omakorda teatanud, et ei pea ametlikku valimistulemust legitiimseks.

"Peasekretär kutsub kõiki osalisi üles vägivallast hoiduma ja lahendama kõik valimisteemalised lahkarvamused selleks mõeldud ametlike mehhanismide kaudu vastavalt Kongo DV põhi- ja valimisseadusele. Peasekretär väljendab lootust, et sõltumatu keskvalimiskomisjon, põhiseaduskohus, valitsus, poliitilised parteid ja kodanikuühiskond täidavad kõik oma ülesandeid, vastavalt oma kohusele hoida alal stabiilsust ja Kongo DV demokraatlikke valitsemistavasid," rääkis ÜRO peasekretäri pressiesindaja Stéphane Dujarric.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: