Esimene eesti keele maja avas uksed

Kaks aastat tagasi idanema pandud idee, et Tallinnas ja Narvas leiduks Eestis püsivalt elavatele täiskasvanutele eesti keele õppimiseks spetsiaalsed kohad, andis esimese vilja - kolmapäeval avas uksed esimene eesti keele maja.

Tallinnas Rävala puiestee ärimajas asuva eesti keele maja kuulutas avatuks koolikell. Avamisel panid Eestis elavad välismaalased oma oskused proovile eesti keele kiirlugemises, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valgevenelanna Jevgenia Trofimova kinnitas levinud arvamust, et eesti keel on keeruline.

"Esiteks on ä-häälik ja siis muidugi käänded, sest neid on rohkem kui teistes keeltes, isegi rohkem kui vene keeles, kus neid on kuus. Paljudes keeltes neid üldse ei olegi," selgitas ta.

Kuigi eesti keele kursuseid on korraldatud taasiseseisvumisest saadik, puudus keskne sõlmpunkt. Eesti keele maja pakubki täisteenust alates nõustamisest, kuni sobiva keeleõppe meetodini välja.

Huvilisi on palju. Näiteks mõni aasta tagasi korraldatud tasuta eesti keele kursustele oodati 500 inimest, ent registreerus 6000.

"Mind rõõmustab see, et keeletase, kus kursusi tahetakse, tõuseb järjest. Kui aastaid tagasi oli väga suur nõudlus algtaseme järgi - A1, A2 tase -, siis nüüd me näeme juba aastaid, et väga suur nõudlus on just kõrgema taseme järgi - B2, C1 -, mis tähendab, et inimesed oskavad keelt juba päris hästi, aga tahavad seda arendada ja tahavad leida võimalusi, et seda veelgi kõrgemal tasemel rääkida," rääkis Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar.

Tallinna eesti keele majas käib praegu töö programmide ja ürituste kallal ja järgmisest nädalast on uksed õppijatele avatud.

Sobivad keeleõpetajad leiti juba suvel.

"Nad ei ole hariduselt eesti keele õpetajad. Nad on kõrgharidusega, teise taustaga inimesed ja nad on mingi hetk otsustanud oma elu siduda eesti keele õpetamisega. Nad on läbinud Tartu ülikoolis koolituse ja nüüd, värskete, säravate silmadega õpetavad," ütles Tallinna eesti keele maja juhataja Olga Selištševa.

Eesti keele maja tegutseb ka Narvas, kus päris oma ruumide uksed loodetakse avada jaanipäeva paiku.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: