Sihtasutus loodab eesti keele majadele märtsiks juhid leida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Õigekeelsussõnaraamat.
Õigekeelsussõnaraamat. Autor/allikas: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Integratsiooni Sihtasutus kuulutas välja konkursi Tallinna ja Narva eesti keele maja juhi kohale ja loodab sobivad isikud välja valida märtsis. Sihtasutuse juhi Irene Käosaare sõnul peaks maja Tallinnas tööd alustama sügisel, Narvas aga tuleva aasta hakul.

Kandidaadid, kellelt sihtasutus ootab muu hulgas sihikindlust, sallivust ja eetilisust, ent ka tugevat akadeemilist vundamenti ja varasemat juhikogemust, loodab sihtasutus välja valida juba märtsis.

"Loodame, et umbes maist on majade juhid tööl ja saavad hakata tegelema nii tegevuse käimalükkamise kui ka järgmise meeskonna valikuga," ütles Käosaar ERR-ile.

Tallinna eesti keele majale on tema sõnul ruume lihtsam leida ja seetõttu plaanitakse selle tegevuse algusajaks sügist, Narvas aga avab maja uksed tuleva aasta jaanuaris koos Integratsiooni Sihtasutuse kolimisega Narva.

Majade eesmärk on Käosaare sõnul tõhustada eesti keelest erineva emakeelega inimeste eesti keele õpet.

"Loodame, et nende majade abil saame liikuda inimesele lähemale, pakkuda individuaalset tuge, seal majas saaks kohe nõustada, keeletaset testida ja pakkuda sobivat keeleõppeviisi - kursust, keelekohvikut või mõnd muud võimalust," kirjeldas ta. "Saame riigieelarvest toetust eesti keele õppeks juurde".

Käosaare sõnul on seni olnud tavaline, et kui eesti keele kursuse kohta info avaldatakse, täituvad kõik 600 õppekohta 15 minutiga.

"Praegused vahendid on niisugused, et saame kaks korda aastas kuulutada välja eesti keele kursusi ja pakkuda keelekohvikuid, aga seda on liiga vähe. Eesmärk on nii tekitada juurde võimalusi eesti keelt õppida kui ka neid võimalusi mitmekesistada, et poleks alati ainult kursus, vaid ka klubi vormis, suhtlustasandil jne. Majade roll saab olema ka kohalikus keskkonnas eestikeelsuse ja -kultuursuse kandjaks olemine," lisas sihtasutuse juht.

Valitsus on eesti keele majadele riigieelarvest eraldanud kaks miljonit eurot ja selle summa sees on Käosaare sõnul nii tööjõukulud kui ka kogu administratiivpoole ülesehitamine, aga ka päris palju mahtu reaalsele tegevusele ehk keeleõppele. Kõik kursused on soovijatele eesti keele majades tasuta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: