Pensionärist isa ja töömehest poeg pürivad üksikkandidaatidena riigikogusse

Riigikogu
Riigikogu

Et vanem ja laps kandideerivad koos valimistel, pole midagi üllatavat - nii teevad näiteks Mart ja Martin Helme või Siim ja Kaja Kallas. Kuid Harju- ja Raplamaal otsustasid end eelseisvatel riigikogu valimistel üksikkandidaatidena üles seada nii isa kui poeg - Vello ja Kaido Kookmaa.

Kuigi taasiseseisvunud Eestis pole üksikkandidaat kordagi riiigikokku pääsenud, on Vello Kookmaa ja Kaido Kookmaal kautsjon tasutud, plaanid teinud ja eesmärgi seadnud: Eestist tuleb vaesus välja juurida.

"Lehtedes kirjutatakse, et Eestis on 100 000 inimest, kes elavad alla vaesuspiiri. Vaid pool Eestit saab ise hakkama. Lisaks vaesuses olevad lapsed, kodutud inimesed," rääkis 81-aastane Vello Kookmaa ERR-ile.

Vello Kookmaa sõnul on ta lihtne töömees, samuti nagu tema 48-aastane poeg Kaido, kes samuti üksikkandidaadina kandideerib. Oma ametit ei tahtnud Kookmaa välja öelda, aga avalik mobiiltelefoni number internetiotsingu kaudu andis ühe autolammutuse telefoninumbri.

"Me pole kunagi kontoris istunud, vaid kogu elu tublisti tööd teinud," tähendas Kookmaa.

Pensionipõlve pidav Vello Kookmaa märkis, et 500 euro suurune kautsjon valimisteks osalemiseks sai makstud, nii tal endal kui ka pojal. Valimiskampaania plaanid on isal ja pojal sellised, et ostetakse ajalehtedesse reklaami.

"Ja ikka oma raha eest." Ühegi erakonnaga mehed liituda ei soovinud. "Tahtsime oma asja ajada."

Neljapäeva õhtul kella 18-ks seatud tähtajaks laekusid riigi valimisteenistusele kümne erakonna ja 18 üksikkandidaadi avaldused riigikogu valimistel kandideerimiseks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: