Algklassides võib 20 miinuskraadi korral teatud juhtudel külmapühi pidada

Tund Kiltsi põhikoolis.
Tund Kiltsi põhikoolis. Autor/allikas: ERR

Koolide päevakavale kehtestatud tervisekaitsenõuded näevad ette, et kui õues on külmakraade 20 kraadi või rohkem ning sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud, võib esimesest kuni kuuenda klassini õppetunnid ära jätta.

Teisipäeva hommikul kell kaheksa oli Väike-Maarjas 25 miinuskraadi, Kuusikul, Jõgeval ja Võrus-näitas termomeeter -23 kraadi, Tartus, Türil, Lääne-Nigulas ja Pärnus -21 kraadi. See tähendab, et neis paigus võib osa koolilapsi külma tõttu koju jääda.

Sotsiaalministri määrusega kehtestatud tervisekaitsenõuded kooli päevakavale ja õppekorraldusele sätestavad, et külma ilma puhul tuleb arvestada, milline on õhutemperatuuri ja tuule kiiruse koosmõjust sõltuv tajutav temperatuur. See tehakse kindlaks, võttes aluseks riigi ilmateenistuse veebilehel avaldatud andmeid ja terviseameti veebilehel olevat tuulekülma indeksi tabelit.

Juhul kui sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud ning tegelikult tajutav välisõhu temperatuur on miinus 20 või madalam, võib esimest kuuenda klassini tunnid ära jätta.

25 ja enama külmakraadi puhul võib samasugustel tingimustel ära jätta tunnid seitsmendast üheksanda klassini. Gümnaasiumiõpilasi määrus ei puuduta ehk nemad peaksid koolitundidest osa võtma iga ilmaga.

Kehalise kasvatuse tunde võib esimesest kuuenda klassini õues läbi viia juhul, kui temperatuur ei ületa kümmet miinuskraadi. Seitsmendast kuni 12. klassini võib aga õues sportida kuni miinus 15-kraadise õhutemperatuurini. Seejuures ei tohi tuule kiirus ületada kaheksat meetrit sekundis.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: