Kõva pakane eeldab ettevaatlikkust nii kütmisel kui ka õues viibimisel

Päästeamet on viimase ööpäeva jooksul saanud tavapärasest oluliselt rohkem väljakutseid põlengutele, mille on põhjustanud ülekütmine. Nii päästeamet kui ka politsei tuletavad meelde, et kõva külmaga tuleb olla ettevaatlik nii kodu kütmisel kui ka väljas viibimisel.

Teisipäeva pärastlõuna seisuga oli päästeamet saanud väljakutse kaheksale hoonetulekahjule, kuid tavapärane on kolm väljakutset. Seda saab otseselt seostada külma ilma saabumisega, sest põlengu põhjusteks on olnud ülekütmine või tehniliselt halvas olukorras küttekolle, mis on kaasa toonud tahmapõlengu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Saabunud külmakraadidega on kindel soovitus, et selleks, et vältida ülekütmist, siis mõistlikum on kütta kaks korda päevas - hommikul ja õhtul. See annab paremini sooja kui see, et korraga hästi palju puid küttekoldesse laduda," selgitas päästeameti ennetustöö osakonna nõunik Piret Seire.

Ettevaatlik peaks olema ka kõikvõimalike sooja andvate elektriseadmetega.

"Kindlasti ei tohi neid - puhurit või elektriradiaatorit - näiteks märgade kinnaste või rätikute kuivatamiseks kasutada. Need on seadmed, mis peavad olema esemetest puhtad ja tühjad. Ja kindlasti ei tohi neid korraga vooluvõrku lülitada," ütles Seire.

Väga madalate kraadidega seavad inimesed end ohtu ka välistingimustes. Näiteks arvates, et veekogule tekkinud jää kannab.

"Me ei saa öelda, et jää, mis igal juhul inimest kannaks ja mootorsõidukit kannaks, oleks juba tekkinud," ütles Seire.

Politsei paneb südamele, et igal aastal sureb alajahtumise tagajärjel 35 kuni 70 inimest.

"Kui lihtne näide võtta, siis kui suvel mingi inimene magab pargipingi peal, siis tundub see okei olema, aga talvel on riskid selle inimese elule ja tervisele väga aegkriitilised ja tihti me peame väga kiiresti reageerima. Nii et, kui te märkate kuskil abivajajaid inimesi, siis helistage 112 või minge ise juurde, äkki saate kiiremini aidata," rääkis Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder.

Külmade ilmadega tuleks ka uurida, kuidas saavad kütmisega ja muu taolisega hakkama eakad sugulased, naabrid, sõbrad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: