Kohtla-Järvel alustati tondilossi lammutamist

Riigi Kinnisvara ASi tellimusel alustati Kohtla-Järvel aastaid tühjana seisnud endise ehitustrusti kontori lammutamist. Ühe võimalusena kerkib sinna paika politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti ühishoone.

Kaua aega tühjalt seisnud 1969. aastal valminud endise ehitustrusti kontori asemele planeeris Tartu firma GBD 2007. aastal rajada hotelli ja büroohoone, kuid see plaan jooksis liiva.

2016. aastal kirjutas ajaleht Põhjarannik loos "Kohtla-Järve politsei- ja päästemaja ehitus sai rohelise tule" sellest, et Kohta-Järve linnavolikogu võttis vastu ala detailplaneeringu, millega anti sinna ehitusõigus politsei ja piirivalveameti ning päästeameti ühishoone ehitamiseks. Praeguseks on need plaanid kalevi alla pandud - nii Päästeametist kui ka PPAst kinnitati ERRile, et konkreetseid plaane pole paika pandud.

Kohtla-Järve abilinnapea Vitali Borodin avaldas lootust, et maja ehitus saab siiski kunagi teoks. "Praegu on aga hea seegi, et hoone lähiajal lammutatakse. Kuna tondilossist üle tee asub kool, siis ei ole hea, et ohtlik ehitis seal lähedal asub," sõnas Borodin.

Maja on plaanide kohaselt kavas lammutada veebruari lõpuks. RKASi sõnul läheb lammutamine maksma ligi 38 000 eurot. Lammutustööde peatöövõtja on Aspen Grupp.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: