Keskerakonna suurannetaja sai detailplaneeringu soovitud tühistamise

Foto: Fausto Capital

Möödunud aasta 21. detsembril annetas Fausto Capitali aktsionär Sven Mihailov Keskerakonnale 20 000 eurot. Eelmisel nädalal tegi Tallinna volikogu Fausto Capitalile soodsa otsuse, kui tühistas ettevõttele kuuluva Sossi kvartali detailplaneeringu. Mihailovi kinnitusel ei ole neil kahel asjal seost ning ta toetas Keskerakonda tunnustamaks head linnajuhtimist.

Sven Mihailov, kellele kuulub muu hulgas kolmandik suurest kinnisvaraarendajast Fausto Capital OÜ-st, ütles, et ettevõtte soovitud detailplaneeringu otsus ja annetus ei ole omavahel seotud.

"Me oleme seal erinevate projektidega juba neli aastat nüüd toimetanud ja meil on neli või viis erinevat detailplaneeringut juba pikka aega käimas. Kindlasti ei ole omavahel seotud need teemad," märkis Mihailov.

Varasemalt Mihailov Keskerakonnale annetanud ei ole, kuid tema sõnul on nad varem ka teisi toetanud.

"Leian, et see mis [Keskerakond] viimastel aastatel toimetanud on, see on [ettevõtluskeskkonnale] soosiv tegevus olnud ja sooviks seda toetada," ütles Mihailov. "Tallinna linnas on minu meelest asjad viimastel aastatel paremaks läinud. Käitumised on korrektsed."

Muid tagamõtteid toetuse taga ei ole, rääkis Mihailov ja lisas, et ta võib ka edaspidi Keskerakonda rahaliselt toetada. "Käesoleval aastal tõenäoliselt küll."

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov rääkis, et detailplaneeringutega seonduv on kõik täiesti tavapärane linnavalitsuse töö ja kõikides osades lähtutakse seadustest.

"Iga volikogu ma käin erinevate tühistamisega. Kes nende äriühingute taga on, mul huvi puudub," rääkis Novikov, lisades et Mihailoviga ta kokkupuutunud ei ole ja ei tea temast midagi.

"Kui inimene otsustab toetada Keskerakonda, siis see on kas maailmavaateline soov või ta arvab, et Keskerakond on nii riigis kui linnas teinud tema maailmavaataliselt õigeid asju. Kõik annetajad ja annetused on avalikud. Kui inimene soovib toetada, siis seda ei ole mõtet karta," lisas Keskerakonna pressiesindaja Andre Hanimägi.

Fausto Capital esitas möödunud aasta alguses linnavalitsusele taotluse tühistada Sossi kvartali ehk Tartu maantee, Tallinna-Tapa raudtee ja masina tänava vahelise ala detailplaneeringu tühistamiseks. Fausto Capital tahtis endale kuuluvad kinnistud liita kavandada krundile ehituslik kompleks rekonstrueeritud hoonetest ja nende laiendustest.

Kahe kinnistu detailplaneeringud olid kehtestatud vastavalt 19 ja 23 aastat tagasi. Nende tühistamise järgselt plaanib ettevõte taotleda ehitusloa lähtuvalt Tallinna linna üldplaneeringust ja uut detailplaneeringut ühendatud krundile ei kavandata.

Tallinna linnavalitsus kiitis plaani heaks 28. novembri istungil. Erakondade rahastamise järelevalve (ERJK) komisjonile esitatud andmete alusel toetas Sven Mihailov Keskerakonda 20 000 euroga 21. detsembril. See oli möödunud aasta neljanda kvartali suuruselt teine eraisiku annetus Keskerakonnale Urmas Sõõrumaa 50 000 euro järel.

Tallinna linnavolikogu kiitis detailplaneeringute tühistamise heaks 24. jaanuari istungil. Selle poolt hääletas 68. kohal olnud volinikust 49. Sealhulgas kõigi Tallinna linnavolikogus esindatud fraktsioonide liikmed. Vastuhääletajaid ei olnud.

Fausto Capital on suur kinnisvaraarendaja. Ettevõttele kuuluvad lisaks praegu arendatavale Sossi kvartalile ehk Fahle Pargile veel Maakri 23a ehk Postimehe maja, seal lähedal Kompassi Maja, Vironia Keskus Kohtla-Järvel, Rappeli Keskus Raplas ja hulk muud kinnisvara. Ettevõte omanikud on Sven Mihailov ja Kenneth Karpov. Fausto Capital teenis 2017. aastal 5 miljonit eurot müügitulu ja 17,9 miljonit eurot kasumit. Kasum tulenes 15,1 miljoni euro ulatuses kinnisvarainvesteeringute väärtuse muutusest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: