Amet: Tallinnas veetakse lumi ära, kui vallid liiklust segama hakkavad

{{1548688440000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tallinna tänavad on lund täis ning keerulisim on lumekoristusbrigaadidel teha tööd kesklinna kitsastel tänavatel. Kuigi teid puhastatakse, siis lund niisama ära ei veeta.

Tallinna Harku meteoroloogiajaam mõõtis esmaspäeval hommikul lumikatte paksuseks 24 sentimeetrit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sel talvel on Tallinna tänavatelt lund minema veetud juba 28 000 kuupmeetrit, mida on rohkem kui terve eelmise talve jooksul kokku.

Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann ütles, et lund hakatakse ära viima, kui tänavad jäävad lumerohkuse tõttu autodele liiklemiseks kitsaks ning kõnniteid on keeruline puhtana hoida. Niisama lund linnatänavatelt välja ei veeta.

"Vaadake, see maksab päris palju raha. Lihtsalt lumega edasi-tagasi sõita ei oleks päris sünnis juba majanduslikul põhjendusel," rääkis Valdmann, kelle sõnul maksab 28 000 kuupmeetri lume äravedamine üle 100 000 euro.

Tallinnal on viis platsi, kuhu lumi veetakse. Üks neist on linnahalli läheduses. Merre lund ei kallata, sest lumi pole puhas.

Keerulisemad lumekoristuspiirkonnad on kesklinna kitsamad tänavad nagu Raua, Luise või Tehnika.

"Ka eriti ristmike juures, kus ülekäigukohtade juures hakkavad lumevallid suureks minema ja inimestel juba läheb ohtlikuks, kas ta näeb, kas ta ei näe sealt lumekuhjade vahelt välja, siis ei jää muud üle, siis tulebki see lumi sealt ära viia," rääkis Valdmann.

Kesklinnas segavad lume koristamist tänavate äärde pikemaks ajaks pargitud autod.

"Üks võimalus oleks kaaluda - ma rõhutan, et kaaluda - talvise parkimiskorralduse laiendamist mõningatele kesklinna, eeskätt südalinna tänavatele, et oleks nii, nagu on tihti talvise parkimiskorralduse ajal vanalinnas, kus ühel päeval on võimalik parkida ühele teepoolele, teisel päeval ainult teisele teepoolele," arutles kesklinna vanem Vladimir Svet.

See muudatus võimaldaks tõhusamalt lund ära vedada, aga vähendaks ka parkimiskohtade arvu. Esialgu muudatust alles kaalutakse.

Tänavate koristamise teeb raskeks ka ilm, kus külmakraadid vahelduvad sulaga ja vastupidi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: