Linnaruumis torkavad silma koristamata kõnniteed ja ohtlikud jääpurikad

Foto: Karin Koppel/ERR

Teeolud pealinnas on olnud viimastel päevadel kehvad nii sõidu- kui ka kõnniteel. Kõnniteed on libedad, sageli lund täis ja kohati lintidega kinni tõmmatud, et jääpurikad ja lumekamakad liiklejatele pähe ei kukuks.

Kalamaja elanik Vello hoolitseb iga päeva selle eest, et majaesine ikka korras oleks. Tema hinnangul ongi õige, et see on korteriühistute ja -elanike enda kohustus, küll on ta tähele pannud, et kõik nõnda hoolikad ei ole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka igapäevaselt tänavatel palju liikuv postiljon Ljudmilla tunnistas, et tänavate olukord pole eriti hea. "See, kes peaks tänavat puhastama, las proovib ise, mina vaataksin huviga pealt," soovitas ta.

Lisaks libedatele ja läbipääsmatutele tänavatele teevad liiklejatele muret katustelt alla kukkuvad jääpurikad ja lumehunnikud.

Selleks, et mitte jääpurikaga pähe saada, on erinevate majade ees mitmesuguseid hoiatusmärke.

Linnapildis näebki hulganisti inimesi, kes kõnniteel liiklema ei pääse ja selle asemel mööda autoteid jalutavad.

Abilinnapea Kalle Klandorfi hinnangul on nii auto- kui ka ühistranspordiga linnas hea liikuda, muret teevadki just väiksemad tänavad ja kõnniteed.

"On see siis ühistu või eramaja, seal need tänavad on väga ebaühtlaselt koristatud, kõnniteed," nentis ta.

"Viimane suure lumega aasta oli 2010, siis inimesed said nagu ise hakkama. Ma ei tahaks midagi halba öelda, aga meil on kahjuks tekkinud lumehelbekeste põlvkond, kes labidat kätte ei võta ja oma autot välja ei kaeva. See puudutab eelkõige just magalarajoone, kus meil on võimatu puhastada," lisas Klandorf.

Kuna lund pole enam kuhugi panna, siis tõenäoliselt hakatakse lisaks kesklinnale ka teistest linnajagudest lund välja vedama.

Ebaühtlaselt koristatud kõnniteede probleemile Klandorfi hinnangul aga head lahendust polegi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: