Eesti Energia ja VKG ägavad lumekoorma all

Lumerohkus Ida-Virumaal tekitab suurtele põlevkiviettevõtetele Eesti Energia ja VKG-le tavapärasest suuremaid kulusid.

Eesti Energia elektrijaamad töötavad talvekülmaga täisvõimsusel. See aga tähendab, et ka põlevkivi tuleb kogu aeg mööda raudteed juurde tuua.

Teede puhtanahoidmiseks on töös kõik Eesti Energia erimasinad ja appi on võetud lisakäepaarid. Ettevõtte juhid tunnistavad, et masinad saavad lumerohkusega hakkama, kuid inimesed väsivad.

Aktsiaseltsi Enefit Kaevandused juhatuse liige Meelis Goldberg tõi näitena, et vagunijuhi abid peavad iga kord enne, kui koosseis kokku pannakse, minema pidurikontrolli käigus rongi taha ja sealt tagasi.

"See on umbes 900 meetrit ja kui lumeolud on põlvest või vööst saadik, siis see töö on väga raske. Viimati olid sellised lumeolud umbes kaheksa aastat tagasi," rääkis Goldberg.

VKG-l, kelle kaevandusest Ojamaalt liigub põlevkivi tehastesse mööda kinnist konveierilinti, läheb suurem energia teede puhastamisele.

"Meil on ööpäevaringne tootmine ja teed peavad alati puhtad olema, et tagada ligipääs kõigile tootmisüksustele. Puhtana peame hoidma 13 kilomeetrit põhiteid, lisaks kõnni- ja haruteid," rääkis pressiesindaja Irina Bojenko.

Kui palju lumekoristus põlevkivihiidudele sel talvel maksma läheb, selgub pärast lume sulamist.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i teleuudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: