Riigikogu nimetas Villu Kõve riigikohtu esimeheks

Villu Kõve.
Villu Kõve. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikogu vabastas alates 4. veebruarist ametist senise riigikohtu esimehe Priit Pikamäe ja nimetas uueks riigikohtu esimeheks Villu Kõve.

Villu Kõve kandidatuuri esitas riigikogule president Kersti Kaljulaid, kes põhjendas valikut sellega, et riigikohtunik ja riigikohtu tsiviilkolleegiumi esimees, õigusteaduste doktor Villu Kõve on väga tugeva akadeemilise tausta ja pika kohtunikutöö kogemusega jurist.

Enne riigikohtuniku ametisse nimetamist 2002. aastal töötas ta vandeadvokaadina ja enne seda ametnikuna justiitsministeeriumis eraõiguse osakonnas.

Kõve on osalenud enamike tsiviil- ja äriõigust reguleerivate õigusaktide ettevalmistamisel ning nende kommenteerimisel ja ta on andnud olulise panuse Eesti juristide ettevalmistamisele, õpetades ülikoolides ja juhendades mitmeid väitekirju. Riigikohtus juhatab ta alates 2014. aastast tsiviilkolleegiumi.

Kõve riigikohtu esimehe ametisse nimetamise poolt hääletas 65 ja erapooletuks jäi üks riigikogu liige.

Riigikogu otsustas samal ajal vabastada Priit Pikamäe omal soovil riigikohtu esimehe ametist alates 4. veebruarist, sest valitsus on ta nimetanud Euroopa Kohtu kohtujuristi kandidaadiks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: