Elurikkuse Erakonna Rail Balticu küsitlusel osales 1133 vastajat

Elurikkuse erakond valimisdokumente viimas
Elurikkuse erakond valimisdokumente viimas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Elurikkuse Erakonna (ERE) küsitlusel Rail Balticu teemal osales kokku 1133 vastajat.

ERE peaministrikandidaat Mihkel Kangur selgitas tulemust kommenteerides, et inimestega suheldes ja neid hääletama kutsudes jäi kõlama paljude soov paberil oma hääl anda.

"Ehk me kujutame endale ette, et meil on kõik digitaalselt ühtviisi võimekad, aga tegelikult on päris suur osa inimesi, kes ei saa ID-kaardiga internetis hakkama. Me peame veel kõvasti pingutama, et see digilõhe väheneks. Teisalt võis kohata ka seesugust suhtumist, et "mis ma ikka hääletan, see kõik on ju ära otsustatud ja minu hääl ei loe nagunii". Selline käega löömine meie riigile kajastub ka valimisaktiivsuse pidevas languses," ütles ta.

"Saime tagasisidet, et paljud inimesed ei osanud portaalis hääletada, aga väga mitmetel oli probleem ka oma ID-kaardiga, tarkvara või sertifikaatidega," lisas Kangur.

28. jaanuarist 3. veebruarini kestnud küsitluses osalenutest oli ülekaalukas osa Rail Balticu vastu. ERE teatas, et vastavalt oma varasemale lubadusele võtavad nad lõppenud hääletuse tulemusel saadud seisukohad oma erakonna ametlikuks seisukohaks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: