Viiendik La Muust läks kogenud jäätisetöösturite omandusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: La Muu

Eesti jäätisetootja La Muu omanikeringiga liitusid Katre Kõvask, Silver Kaur ja Erik Haavamäe, kes varem on ligi kümme aastat juhtinud Premia jäätisetootmist. Uutele omanikele, kes said ühtlasi nõukogu liikmeteks, kuulub 20-protsendiline osalus ühise investeerimisühingu Skyr OÜ kaudu.

"Uute osanikega on meil nüüd ka kogemust ja teadmist, kuidas suureks kasvada. Soovime La Muud laiendada ja arendada nii Eestis kui ka Põhjamaades," ütles La Muu asutaja ja tegevjuht Rasmus Rask.

Pärast tehingut jääb Raski ja tema äripartneri Priit Mikelsaare osaluseks kokku 80 protsenti, mis jaguneb meeste vahel võrdselt.

Tehingu hinda ei soovinud Rask ERR-ile avaldada. "See oli esimene samm suuremaks kasvamise suunas ning välistada ei saa, et kaasame investoreid veelgi."

La Muu tahab Raski sõnul kasvada lähema kolme kuni viie aasta jooksul Põhjamaade suurimaks ökojäätisetootjaks.

"Otsus liituda La Muuga sündis üsna lihtsalt, sest näeme sel brändil ja ökojäätistel suurt potentsiaali ka Eestist väljaspool ning võimalus aidata sellisele arengule kaasa lihtsalt vaimustas," sõnas igapäevaselt Tere ja Farmi piimatööstuseid juhtiv Katre Kõvask.

Ta lisas, et La Muu arengut jääb vedama ikka Rask. Kõvask, Kaur ja Haavamäe jätkavad oma igapäevatööd Maag Grupi ettevõtetes. La Muus on nende roll nõustada ja aidata ettevõtte arengule kaasa nõukogu liikmetena.

La Muu toodab ja müüb praegu 13 erineva maitsega jäätist ning on saavutanud Eesti topsijäätiste segmendis 20-protsendilise turuosa. Kõige popimad jäätised on meresoola-karamellijäätis ning vegan brownie-jäätis, aastane müügimaht on ligi 100 tonni.

Eesti esimene ökojäätis La Muu jõudis turule 2012. aastal, kui kaks sõpra, Priit Mikelsaar ja Rasmus Rask ühe suurema jäätiseteo ette võtsid. La Muu on tänaseks jõudnud 800 000-eurose käibeni ning üle 200 müügipunktini, ettevõttes töötab kümme inimest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: