Tallinn jäi Londonile NATO liidrite kohtumispaigana alla

{{1549447080000 | amCalendar}}
Nato peasekretär Jens Stoltenberg
Nato peasekretär Jens Stoltenberg

NATO peasekretär Jens Stoltenberg teatas kolmapäeval, et korraldab detsembris Londonis alliansi riigi- ja valitsusjuhtide kohtumise. Hiljuti oli õhus võimalus, et kohtumine võib toimuda Tallinnas.

"Me oleme Ühendkuningriigile tänulikud selle kohtumise võõrustamise eest NATO 70. sünnipäeval," ütles Stoltenberg avalduses. "London oli NATO esimese peakorteri asukoht." 

Ühendkuningriik oli üks alliansi 12 asutajaliikmest ja etendab selles jätkuvalt võtmerolli, andes ühisesse julgeolekusse elutähtsaid panuseid, lausus ta.

Peasekretäri sõnul on Londoni kohtumine NATO liidrite jaoks võimalus tegeleda alliansi ees praegu ja tulevikus seisvate väljakutsetega ja tagada, et NATO jätkab kohanemist selleks, et tagada oma liikmesriikide rohkem kui ühe miljardi suuruse elanikkonna turvalisus.

NATO valitsus- ja riigijuhtide kohtumise formaat erineb tippkohtumise formaadist selle poolest, et selle raames ei toimu välis- ja kaitseministrite kohtumisi. 

Eesti tunnustab NATO valikut liidrite kohtumine Londonis korraldada

Välisministeerium tunnustas NATO peasekretäri otsust korraldada tänavune alliansi liidrite kohtumine Londonis ning rõhutas solidaarsuse tähtsust.

"NATO tähistab tänavu 70. aastapäeva ja see tähtpäev peaks kõigile liitlastele meenutama alliansi olulisust nende julgeoleku tagamisel. Oluline on, et liidrite kohtumine aitaks NATO sisulist tööd edasi viia, ning demonstreeriks NATO võimekust ja liitlaste solidaarsust," ütles välisministeeriumi pressiesindaja ERR-ile.

"London kui NATO esimese peakorteri asukoht on loogiline ja sümboolne koht selle aastapäeva tähistamiseks. Kohtumise korraldamisega kinnitab Ühendkuningriik, et nende pühendumus Euroopa julgeolekule on ilmselge ja püsiv. Eesti oli valmis kohtumist korraldama alternatiivkohana. Toetasime NATO peasekretäri ning meil on hea meel, et kohtumine toimub meile nii olulises liitlasriigis nagu Suurbritannia. Juhul kui tulevikus peaks tehtama veel ettepanekuid liitlasi kõrgetasemeliselt Eestis vastu võtta, siis kaalume seda tõsiselt," lisas välisministeeriumi esindaja.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: