X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Otse kell 10: välispoliitika arutelu olulise tähtsusega riikliku küsimusena

Riigikogus toimub teisipäeval kell 10 algaval istungil olulise tähtsusega riikliku küsimusena välispoliitika arutelu, kus ettekande peavad välisminister Sven Mikser ja väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. Otseülekannet istungist saab jälgida portaalis ERR.ee.

Välisministri kõne fookus on reeglitel põhineva koostöö edendamisel ja riikide suveräänsust austaval koostööl, mis laieneb nii julgeoleku- kui ka välismajandussuhetele. Minister käsitleb oma kõnes Eesti kandidatuuri ÜRO Julgeolekunõukogu mittealalise liikme kohale ja transatlantilisi suhteid.

Veel kõneleb ta Eesti osalusest võitluses rahvusvahelise terrorismiga, Euroopa Liidu ees seisvatest väljakutsetest, välismajanduspoliitikast ja digitaalsest mõõtmest Eesti välissuhtlemises.

Väliskomisjoni esimees Mihkelson annab oma kõnes sissejuhatava ülevaate maailmas toimuvatest välispoliitilistest arengutest ja väliskomisjoni tegevusest. Samuti tutvustab ta väliskomisjonis viimase istungjärgu ajal valminud raporteid välisteenistuse tugevdamisest ja välisest mõjutustegevusest ning toob välja raportite olulisemad soovitused.

Mihkelsoni sõnul on väliskomisjon andnud endast parima, et Eesti välispoliitika lähtuks liberaalsetest väärtustest, oleks demokraatlik ja konsensuslik.

Ettekannetele järgnevad küsimused sõnavõtjatele ja fraktsioonide sõnavõtud.

Välispoliitika arutelu on istungi päevakorras 2. punkt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: