Sakkov: osalemine Müncheni konverentsil parandab Eesti julgeolekut

Sven Sakkov (paremal).
Sven Sakkov (paremal). Autor/allikas: kaitseuuringute keskus

Eesti osalemine Müncheni julgeolekukonverentsil on tähtis, sest see näiteb riigi väärtushinnanguid ja parandab ühtlasi julgeolekuolukorda, ütles Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) direktor Sven Sakkov.

Sakkov rääkis Müncheni julgeolekukonverentsi kõrvalüritusel, mille korraldas kaitseuuringute keskus, et NATO heidutushoiakut peab tunduvalt tõstma ning selleks on hädavajalik USA sõjaline kohalolek Balti riikides.

Lisaks rääkis Sakkov sellest, kui tähtis on Eesti esindatus Müncheni julgeolekukonverentsil ning see, et saab ka ise aktiivselt kaasa rääkida.

"See tõstab Eesti julgeolekut ning näitab, et kuulume ühte mõtte- ja väärtusruumi," märkis Sakkov.

Kaitse- ja julgeolekueksperdid kinnitasid pühapäevasel üritusel, et liitlasvägede kohalolek Balti riikides on märkimisväärne heidutus. Samas leidsid eksperdid, et vaja on rohkem ühisõppusi, suuremat USA kohalolekut ning NATO tippkohtumiste otsuste järjepidevat elluviimist.

Arvamusi jagasid Eesti kaitseminister Jüri Luik, Leedu välisminister Linas Linkevičius, NATO endine abipeasekretär kaitsepoliitika ja -planeerimise valdkonnas erukindralleitnant Heinrich Brauss ning George G. Marshalli nimelise Euroopa Julgeoleku-uuringute keskuse rahvusvaheliste ja julgeoleku-uuringute kolledži dekaan Andrew Michta.

Müncheni julgeolekukonverents on viie aastakümne jooksul kasvanud maailma üheks mõjukaimaks rahvusvahelise mõttevahetuse areeniks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: