USA abikaitseminister kinnitas sõjalist pühendumist Eestile

Marylandi Rahvuskaardi kapten Timothy Reynolds õppusel Kevadtorm.
Marylandi Rahvuskaardi kapten Timothy Reynolds õppusel Kevadtorm. Autor/allikas: Enjoli Saunders/U.S. Air Force

Ameerika Ühendriikide saatkonna teatel kinnitas hiljutine abikaitseministri visiit USA sõjalist pühendumist Eestile.

USA abikaitseminister strateegia, planeerimise ja võimekuse alal James H. Anderson viibis 16.–18. mail Eestis, et kohtuda kaitseministeeriumi ja Eesti kaitseväe juhtkonnaga süvendamaks USA ja Eesti kaitsekoostööd. Abiministri visiidil rõhutati Ameerika Ühendriikide raudkindlat pühendumist NATOle ja seda, kuidas kaks riiki teevad koostööd NATO valmisoleku tõhustamiseks ja kahepoolse kaitsealase koostöö edendamiseks, teatas USA suursaatkond.

Abiminister Anderson külastas Eestis viibimise ajal Ämari lennubaasi, kus ta võis tõdeda, kuidas umbes 17 miljoni USA dollari suurused USA investeeringuid on oluliselt suurendanud rajatiste suutlikkust ja valmisolekut. Seejärel kohtus abiminister Anderson Eestimaa eriüksuste juhtkonnaga, kus talle anti ülevaade Eesti ja Ameerika koostööst, et parandada valmisolekut ja koostöövõimet.

Lisaks osales abiminister 18. mail Tallinnas toimunud Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (ICDS) korraldatud Lennart Meri konverentsil, osaledes paneelis, mis keskendus keskmaa tuumarelvastuse likvideerimise (INF) lepingule.

USA on viimaste aastate jooksul andnud Eestile üle 100 miljoni USA dollari suurust erinevat julgeolekuabi ning korraldab aastas ligi 150 sõjalist tegevust, millest enam kui 60 on seotud USA sõjaväelastega Eestis. Abiminister Andersoni kohtumised Eestis on kõige värskem näide NATO liitlastevahelisest koostööst, märkis saatkond.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: