Narva linnaarhitekt: otseside presidendiga loeb

Narva linnaarhitekti Ivan Sergejevi sõnul oli narvalastele väga oluline, et president eelmisel aastal Narvas tööd tegi ning tavanarvakad teda linnapildis kohtasid.

"Ma arvan, et see oli väga oluline. Ma arvan, et selline otseside presidendiga loeb. Kui sa saad ikka promenaadil talle otsa joosta ja näha, et sinu president, siis sellist asja ikka teistes riikides ei juhtu. See on Eesti jaoks tavaline asi, narvakad, kes elavad natuke teises inforuumis, seda tavaliseks ei pea. Nii, et see, et ta oli lihtsalt kohal, oli ikka väga oluline," rääkis Sergejev Estonias presidendi vastuvõtul antud intervjuus ETV-le.

Sergejev rõhutas, et presidendi füüsiline kohalolek Narvas oli sümboolselt väga tähtis.

Kui mujal Eestis tundub, et asjad on juba valmis, siis Narvas on alles algus. "Esimesed kohvikud, esimesed festivalid," tõi ta näiteid.

Ta ütles ka, et Narva on inimestele, kes tahavad end proovile panna ja millegiga esirinnas alustada.

Vabariigi aastapäeva tähistamise kohta Narvas märkis Sergejev, et see algab varahommikuse lipuheiskamisega Narva linnuses. Sel aastal Sergejev ise lipuheiskamisele ei jõudnud, aga mullu oli see paksult rahvast täis. "Eelmisel aastal oli ka kolledžis vastuvõtt, nii et igal juhul oli väga uhke," lausus ta.

Sergejev märkis, et talle tundub, et narvakad on võtnud selle peo omaks. "See on hästi oluline," ütles ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: