Heinz Valk: eestlased on harva üksteise suhtes nii sallivad kui täna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eestlased on üksteise suhtes harva nii heatahtlikud kui vabariigi aastapäeval, ütles Heinz Valk.

"Tänane õhtu on suurepärane, sest harva on niisugune juhus, kus eestlased on omavahel nii heatahtlikud, nii sõbralikud, nii sallivad nagu siin. Nagu ei tulekski valimisi, nagu ei oleks siin sotse ja ekrelasi ja keda tahes. See ei paista millestki välja. See on minu hingele lausa pai, sest ma vihkan seda vingumist ja virisemist ja üksteise kallal naaklemist ja sõimlemist. Me oleme osanud olla ajaloo jooksul aeg-ajalt hoopis teised kui oleme praegu ja see on niisugune lohutus, et asjad ei ole siiski kõige hullemad veel," rääkis Valk vabariigi presidendi vastuvõtul ERR-ile.

Intervjueerija Anu Välba küsis Valgult, mis on Eesti kõige suurem rikkus. Valgu sõnul on need eestlased.

"Me oleme iseenda tegemistega niivõrd harjunud, et me ei vaevu mõtlema kas või sellele, et eestlased on ühe sajandi jooksul kaks korda kõige lootusetumast ja närusemast olukorrast ennast vabaks võidelnud. Järelikult eestlastes on mingi eriline sisu, mingi eriline väärtus, mida paisatakse mängu siis, kui on vaja, kui on äärmuslik olukord, kus on seda vaja kasutada. Kui see hetk on möödas, priius jälle käes, siis hakkame jälle omavahel andma ja kaklema ja madistama. Aga jumal tänatud, et siiski aeg-ajalt me oleme suutelised oma kehvadest iseloomujoontest kõrgemale tõusma," vastas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: