Tänavsuu: vähiravifond on nagu hooliva ühiskonna mudel

Foto: ERR

Vähiravifondi Kingitud Elu eestvedaja, ajakirjanik Toivo Tänavsuu kiitis president Kersti Kaljulaidi vabariigi aastapäeva kõnet ja ütles ETV otseülekandes, et ka vähiravifond on kui hooliva ühiskonna mudel, millele Kaljulaid oma kõnes rõhku pani.

Saatejuht Anu Välba ütles, et vähiravifondil on täitunud viis aastat ja selle aja jooksul on aidatud enam kui 500 inimest ja kogutud on 6,1 miljonit eurot. Ta küsis Tänavsuult, kui palju raha veel puudu on, et kõik oleks hästi.

"Tegelikult ei olegi raha puudu, vähiravifondi kaudu on kõik abi saanud, kes on seda vajanud. Alati ei olegi asi rahas. Kui näiteks probleemi lahendamine maksab miljon eurot, siis piisab sellest, kui miljon inimest panevad igaüks ühe euro ja ongi probleem lahendatud," ütles Tänavsuu lisades, et eestlased on üsna agarad annetajad.

Tänavsuu märkis, et on väga hea, et president rääkis oma kõnes ka nõrgematest.

"Ta rääkis hoolivast ja vastutustundlikust Eestist. Ja vähiravifondi mudel ongi selline väike hooliv mudel, milline võiks ka Eesti olla. Me seome kogu ühiskonna kokku, teeme tervist haigetele, aga samas tervendame ka terveid inimesi, ehk tervet ühiskonda. Ja meie annetuskastu juures käivad nii konservatiivid, liberaalid, sotsiaaldemokraadid, nagu üks mees," rääkis Tänavsuu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: