Peeter Tali NATO 70. aastapäeval: põhjust muretsemiseks on

NATO 70. aastapäeval puhul "Vikerhommikul" külas olnud NATO strateegilise kommunikatsiooni kompetentsikeskuse asedirektor Peeter Tali sõnul läheb NATO-l ülihästi, kuid Venemaa ja Hiina valmistavad alliansi riikidele siiski muret.

"Eestlasena tahaks ju alati viriseda, aga NATO lugu on 70 aastat olnud absoluutne edulugu. Eesmärk oli, et sõda NATO territooriumil enam poleks. Sellist rahuperioodi Euroopa südames pole kunagi varem olnud," ütles Tali.

"Meie ühinesime oma saatusekaaslastega 15 aastat tagasi. Sellest saati oleme nautinud turvalist elu vihmavarju all."

Samas nentis Tali, et põhjust muretsemiseks on. "Globaalselt on kõige suuremad väljakutsed Putini Venemaa ja majanduslikult väga võimas Hiina. Ameeriklased teavad Hiina olukorrast rohkem kui meie ja neile teeb see muret. Venemaa tahab lõhkuda Teise maailmasõja järgset julgeolekustruktuuri ning on hammustanud ära tükke Gruusiast, Ukrainast, kus käib praegugi sõda iga päev," kirjeldas ta.

Tali sõnul üritab Kreml seada Lääne ühiskondades kehtivad väärtused kahtluse alla, kasutades selleks igasugu vahendeid – äraostmist, küberoperatsioone, valetamist jne.

"Tsaari-Venemaa tegi seda, Nõukogude Liit tegi seda, vahendid olid ainult teistsugused. Tänapäevased vahendid on andnud palju paremad võimalused masside mõjutamiseks – kõik need lapiku maa teooriad," rääkis Tali. "Luuakse ajakirjandusena näivad asjad, mis pole tegelikult ajakirjandus, nagu Sputnik."

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: