Vilniuse kohus lubas blokeerida Sputniku Leedu portaali

Sputniku mikrofon.
Sputniku mikrofon. Autor/allikas: ERR

Vilniuse kohus andis reedel loa Venemaa uudisteagentuuri Sputnik Leedu uudisteportaali blokeerimiseks seoses autoriõiguste reeglite rikkumisega.

"Kohus sanktsioneeris otsuse," ütles Leedu meedia järelevalveameti, raadio- ja televisioonikomisjoni (LRNK) esimees Mantas Martisius. Tema sõnul on internetipakkujatel viis päeva aega, et blokeerida ligipääs veebiküljele https://sputniknews.lt/.

LRTK sanktsioonid järgnesid järeldusele, et Sputniku veebikülg avaldas ebaseaduslikult Leedu ringhäälingu uudisteportaali lrt.lt sisu ilma ringhäälingu nõusolekuta.

LRTK esindaja ütles, et otsus ei ole seotud Sputniku uudiste sisuga, kuid Leedu luure ütles eelmisel aastal, et Sputniku Leedu portaal on üks Venemaa instrumentidest, mida ta kasutab oma Leedu infopoliitika elluviimiseks.

Leedu luure andmeil kasutatakse seda portaali Venemaa mõjuvõimu kasvatamiseks Leedu inforuumis, Lääne-vastaste meeleolude levitamiseks ning Kremlit soosiva avaliku arvamuse kujundamiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: