Ajakirjanik Tarmo Virki: soomlastele on väga olulised keskkonnateemad

Vabakutseline ajakirjanik ja Soome poliitika asjatundja Tarmo Virki sõnul on soomlaste jaoks väga olulised keskkonnaga seotud teemad.

"Inimesed unistavad Soomes paremast keskkonnast. Keskkonnateemad on väga esiplaanil,"  rääkis Virki "Aktuaalsele kaamerale" antud usutluses.

Üldise valimisjärgse Soome poliitilise olukorra kohta tõdes Virki, et asi on veel keerulisem, kui Eestis riigikogu valimiste järel, kuna ükski erakond ei saavutanud veenvat ülekaalu. Ta lisas, et Soome ühiskond on praegu üsna killustunud.  

"Aga on väga väike võimalus, et sotsiaaldemokraadid jäävad valitsusest välja, kuigi Antti Rinne tulemus oli erakonna sees pettumuseks. Tema viimase aja esinemised kaotasid sotsiaaldemokraatidele hääli. Aga Soome parlamentaarne traditsioon on natukene pikem, kui meie oma ja võimalus, et sotsiaaldemokraadid valitsusest välja jäävad on päris pisike," arutles Virki.  

Põlissoomlaste puhul on Virki hinnangul vähetõenaoline, et nad hakkaksid valitsust kokku panema. "See on poliitilise kultuuri küsimus."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: