Galerii: Briti liitlassõdurid korrastasid Patarei kindluse ala

{{1556020440000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Eestis baseeruvad Ühendkuningriigi sõdurid korrastasid teisipäeval, veteranipäeval, koos Eesti Mälu Instituudi meeskonnaga endise Patarei vangla ümbrust ja sisemust, kus mai keskel avatakse ainulaadne näituseala "Kommunism on vangla".

Sõdurid Tapal paiknevast kuninga husaaride lahingugrupist (the King's Royal Hussars) aitavad Patarei merekindluses teha erinevaid töid, et kindlustada ehitise turvalisus, korrastada hooneid ja nende ümbrust, ütles lahingugruppi pressiesindaja.

"Sellel peaaegu 200 aastat tagasi ehitatud Euroopa arhitektuuripärandisse kuuluval kompleksil on keeruline ja ainulaadne ajalugu ning NATO-t esindavatel Briti sõduritel on suur au koostöös Eesti partneritega täita nii olulist rolli selle harukordse koha säilitamisel," lisas ta.

Instituudi teavituse ja koostöö valdkonna juhi Sergei Metlevi sõnul on tegemist märgilise ühistegevusega, millega Eesti liitlased annavad panuse tulevase Rahvusvahelise Kommunismiohvrite Mälestusmuuseumi esimese etapi valmimisse ning millega rõhutatakse Eesti-Briti sidemete ajaloolist tähtsust.

Sõduritele sobib alati igasugune vaheldus igapäevaväljaõppele.

"Kuttidele täitsa meeldib. Selliseid võimalusi tihti ei teki. Poisid tulevad ajaloolisse paika ja töötavad Eesti kultuuri sees. Saab kasutada ka pioneertöö oskusi. Nii et väljaõppe mõttes on ka hea variant," rääkis NATO lahingugrupi pioneeriohvitser leitnant Jack Farrimond "Aktuaalsele kaamerale".

Ehtsa vanglainterjööriga Patarei näituseala "Kommunism on vangla" hõlmab Patarei idatiiva ligi 1200 ruutmeetrit ning see avatakse rahvale 15. mail. Tulevikus luuakse sinna mastaapsem Rahvusvaheline Kommunismiohvrite Mälestusmuuseum ja teaduskekus.

RKAS otsib Patarei 36 500 ruutmeetri suurusele kinnistule juba aastaid ostjat. Eelmisel kuul väljakuulutatud kinnisvara müügipartneri hanke võitis Colliers International Eesti, mis peaks leidma Patareile kosilase aasta lõpuks või järgmise alguseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Vahur Lauri, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: