Järvamaal hukkus kuue auto kokkupõrkes noor naine

{{1557468660000 | amCalendar}}

Reede hommikul juhtus Järvamaal Tallinna-Tartu maanteel raske liiklusõnnetus, kus põrkas kokku kuus autot. Avarii tagajärjel hukkus 22-aastane naine, kolm inimest sai raskelt vigastada. Liiklus õnnetuspaigas oli mitu tundi ümber suunatud.

Õnnetus juhtus kella 8.16 ajal Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 74. kilomeetril Ussisoo lähistel, teatas politsei. Kokku oli põrganud kuus sõidukit.

Õnnetuse tagajärjel hukkus Volkswageni tagaistmel olnud naine, keda meedikud kohapeal tulemusteta elustada püüdsid. "Autos olid noored, kes kasutasid Facebooki kaudu sõidujagamisteenust," ütles ERR-ile Paide politseijaoskonna menetlusgrupi väärteomenetleja Ragne Tõnts.  

"Autos oli veel kaks inimest, kes vigastada ei saanud. Mõlemas Renault kaubikus oli üks inimene, mõlemad mehed said viga ja toimetati haiglasse. Veoautos ning sõiduautodes Renault ja Toyota olnud inimesed vigastada ei saanud. Veoauto sai kahjustada, kui riivas õnnetuses osalenud Renault Traficut ja sõiduauto Renault sai kahjustada, kui sai pihta avariis osalenud autode detailidega," teatas politsei.

Paide politseijaoskonna välijuht rääkis, et esialgsetel andmetel juhtus õnnetus, kui Tallinnast Tartu poole sõitnud kaubik Renault Trafic kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas seal kokku Tartust Tallinna suunas liikunud Renault Masteriga.

"Selle kokkupõrke tagajärjel paiskus Renault Master paremale teelt välja. Praeguseks kogutud info viitab, et Renault Masteri taga sõitnud Volkswagen kaotas mingil põhjusel juhitavuse, kaldus vastassuunda ja põrkas seal kokku Tallinnast Tartu poole sõitnud sõiduautoga Toyota," rääkis Paide politseijaoskonna välijuhi Raimond Innos.

Kõik õnnetuses osalenud autode juhid olid politsei andmetel kained ja esialgsetel andmetel oli kõigil autodes olnutel kinnitatud turvavöö.

"Mis põhjusel sõidukid vastassuunda kaldusid, selle peab välja selgitama alustatud kriminaalmenetlus, aga liikluses võivad traagiliste tagajärgedeni viia esiti tähtsusetuna tunduvad asjad. Sellepärast on ülioluline keskenduda vaid liikluses toimuvale ja hoida pikivahet, et oleks aega reageerida, kui selleks vajadus tekib," lisas välijuht.

Liiklus taastati õnnetuspaigal kell 12.20.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: