Ahtme õlitehas tutvustas oma plaane Kohtla-Järve juhtidele

Foto: Rene Kundla/ERR

Ahtme õlitehase ettevalmistav protsess on pidurdunud, kuna Kohtla-Järve linnavolikogu on venitanud otsusega, kas anda luba keskkonnamõjude strateegiliseks hindamiseks.

Kohtla-Järve linnajuhtide ja õlitehast planeeriva ettevõtte Corestone Production esindaja kokkusaamisel leiti, et enne õlitehase teema arutamist volikogus peaks tehase esindajad korraldama selgituskohtumise ka linnarahvaga. Tavaliselt toimuvad sellised koosolekud keskkonnamõjude strateegilise hindamise käigus, kus oma hinnangu annavad eksperdid.

Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Riina Ivanova tõdes, et seaduse järgi ettevõttele vastamiseks antud tähtajad on linn ületanud. Arendajana püüab Keith-Neal Saluveer toimuvat mõista.

Linnavolikogu esimehe sõnul tahetakse Vana-Ahtme tööstusalale rajatava tehase suhtes olla kindlad, et tehase esindajate jutud, et põlevkiviõli tootmise uue tehnoloogiaga kaasnevad vähesed keskkonnamõjud, vastavad tõele.

Plaanitavas Ahtme õlitehases tahetakse väärindada aherainemägedes olevat kivi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: