Konju külas põleb turbaväli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Konju külas põleb turbaväli.
Konju külas põleb turbaväli. Autor/allikas: Päästeamet

Ida päästekeskuse teatel puhkes teisipäeval ulatuslik põleng Konju külas asuval turbaväljal.

Teisipäeval kell 14.18 sai häirekeskus teate turbavälja põlengust Ida-Viru  maakonnas Konju külas Ahtme-Viivikonnas. Esmalt avastati üks tulekolle, veidi aja möödudes leiti veel teinegi suurem kolle.

Õhtul on põlengu pindalaks ca 4,6 hektarit, kuid tuli levib kiiresti ning turbane pinnas teeb selle kustutamise ka keerulisemaks ning aeganõudvamaks. 

Päästjad reageerisid suurte jõududega ning sündmusele on kaasatud meeskonnad nii riiklikest komandodest kui ka vabatahtlikud päästjad. Sündmust juhib Jõhvi vanemaoperatiivkorrapidaja. 

Alates 6. aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg.

Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tule tegemisel või grillimisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsale, või muule põlevmaterjalile. Kindlasti tasuks alati käepärast hoida ka esmased tulekustutusvahendid, näiteks ämbrit vee või liivaga.

Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, mis on leitavad internetilehelt www.rmk.ee. Infot avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside kohta saab ka kohalikust omavalitsusest.

Tänavune soe ja kuiv kevad on lisaks Eestile muutnud tuleohtlikuks Rootsi ja Norra metsad, mis on põhjamaade kohta tavapäratult vara. Riigi ilmateenistuse tuleohukaarti saab jälgida SIIN.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: