Transaviabaltika jätkab Kuressaare lennuliini teenindamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Praegu Saaremaa lennuliine teenindava Transaviabaltika lennuk.
Praegu Saaremaa lennuliine teenindava Transaviabaltika lennuk. Autor/allikas: Transaviabaltika

Alates 1. juunist teenindab Tallinna-Kuressaare-Tallinna lennuliini JSC aviation company "Transaviabaltika", kes lendas liinil ka varem.

Lepingu järgi teenindab Kuressaare liini 19-kohaline lennuk ning nädalas tehakse 12 lendu. Üks reis maksab 25 eurot inimese kohta. Lennupiletite müük on avatud kodulehel www.saartelennud.ee, teatas maanteeamet.

Maanteeameti eesmärk on sõlmida võimalikult kiiresti leping suurema lennuki toomiseks Tallinn-Kuressaare-Tallinn liinile, mis vastab paremini kohalike inimeste vajadustele, teatati pressiteates.

Olukorra leevendamiseks kinnitas Transaviabaltika maanteeametile, et on vajadusel valmis reedeti ja pühapäeviti teenindama Tallinna-Kuresaare-Tallinn liini kolmel korral päevas.

Tallinna-Kuressaare-Tallinna liinil pikendati vastavalt ühistranspordiseadusele liini teenindanud vedajaga avaliku teenindamise lepingut kuni uue vedaja leidmiseni. Kuna hankeprotsess käib, siis oli oht, et liini teenindamine katkeb.

Uus leping sõlmiti kuni kaheks aastaks. Antud leping on võimalik lõpetada kahekuulise etteteatamisajaga juhul, kui maanteeamet on uue vedaja leidnud.

Kuivõrd riigihangete vaidlustuskomisjon (VAKO) tühistas mai lagul maanteeameti 8. aprillil tehtud otsuse tunnistada Transaviabaltika Tallinna-Kuressaare lennuliini hanke võitjaks, oli oht, et uut teenindajat liinile ei leita ning 1. juunist võivad lennud Saaremaale katkeda.

Transaviabaltika osales ka Tallinna-Kärdla-Tallinna lennuliini hankel ning võitis selle.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: