Tallinna peatänav peaks valmima 2021. aastaks

Peatänava võidutöö
Peatänava võidutöö "Kevad Linnas"

Tallinna peatänava projekt takerdus aasta tagasi, kui otsustati, et enne ehitamist peaks tellima veel ühe liiklusanalüüsi. Analüüs on kohe valmimas, kuid on tähtajad nihutanud kriitilisele piirile.

Kümne miljoni euro suuruse eelarvega Tallinna peatänava projekt peaks valmima 2021. aastaks. Viimane liiklusanalüüs on lõpusirgel ning tulemused valmivad peagi, kirjutavad Eesti Päevalehes Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd ja linnaplaneerija Jaak-Adam Looveer.

Nende sõnul on vältimatu autoliiklus vähendamine Tallinna kesklinnas ning jalakäijatele mõeldud ala suurendamine – näiteks ohutussaarte ja kõnniteede laiendamine, samuti rattaradade ehitamine Narva ja Pärnu maanteele peatänava piirkonnas.

Mänd ja Looveer kirjutavad, et hinnanguliselt pool tuhat praegust autokasutajat ei mahu pärast peatänava valmimist endistviisi autoga liikuma.

"Eestis valitseb arusaam, et teede ehitamine on majanduskasvu mootor. See praktika oli omane industriaalühiskonnale," märgivad Mänd ja Looveer.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: