Otse kell 13.30: Kõlvart tutvustab plaane Tallinna peatänavaga

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ning mitme pealinna ameti juhid räägivad tänasel pressikonverentsil, kuidas linn kavatseb edasi minna peatänava projektiga. Portaalis ERR.ee näeb kell 13.30 algavat pressikonverentsi otsepildis.

Lisaks linnapeale saavad sõna transpordiameti, keskkonna- ja kommunaalameti ning linnaplaneerimise ameti juhid.

Tallinna peatänava projekt takerdus aasta tagasi, kui otsustati, et enne ehitamist peaks tellima veel ühe liiklusanalüüsi.

Mihhail Kõlvart ütles eelmisel nädalal ERR.ee saates "Otse uudistemajast" värsketele liiklusanalüüsi tulemustele tuginedes, et peatänava projektiga edasiminek eeldab uut lahendust, kuna praegune pole reaalne. Enne tuleks tema sõnul teoks teha väiksemad uuendused kesklinna liikluses.

Kõlvart rääkis, et peatänava konkursi võitnud projekti analüüsist selgus, et liikluse võimekus väheneks 75 protsenti. See tähendab, et ehituse ajal hakkaks seisma nii tavasõidukite kui ka ühistranspordi liiklus, mis ei oleks normaalne, ütles Kõlvart.

Sellegipoolest ei ole Kõlvarti sõnul peatänava ehituse kontseptsioonist veel loobutud, kuid esmalt tuleks ehk tegeleda väiksemate projektidega, nagu Rävala läbimurre ja Estonia tunnel.

Kümne miljoni euro suuruse eelarvega Tallinna peatänava projekt pidi valmima 2021. aastaks. Peatänavaks pidi kujundatama Pärnu maantee alguse, Viru väljaku ja Narva maantee alguse piirkond. Eesmärk oli anda rohkem liikumisvabadust jalakäijatele ja kergliiklusele, lisada rohelust ning mugavusi puhkepauside pidamiseks.

KAVAKAVA peatänava lahendus. Autor/allikas: KAVAKAVA

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: