ERR-i kanaleid peaks SD kvaliteedis nägema ka 2020. aastal

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna teletorn. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Kui alles aprillis eraldas valitsus reservist 200 000 eurot, et vaatajateni jõuaks aasta lõpuni ETV kanalid ka vanas standardis ehk SD kvaliteedis, siis 2020. aastaks on vaja selleks leida 300 000 eurot.

Vastava sisuga kirja saatis teisipäevale kultuuriministeeriumile ERR-i juhatuse esimees Erik Roose, kelle sõnul tähendaks SD kvaliteedis telepildi edastamise lõpetamine, et hinnanguliselt 40 000 leibkonda, kellel pole veel tehnilist valmisolekut HD kvaliteedis signaali vastu võtta, ei näeks enam vabalevi kanaleid ehk ETV, ETV2, ETV+ ja Tallinna TV-d.

Roose sõnul ei ole järgmise aasta SD kvaliteedis paralleeledastus veel rahaliste vahenditega kaetud ning selleks oleks vaja 300 000 eurot. Kui riik seda raha ei leia, ähvardaks umbes 40 000 leibkonda uuest aastast telepildita jäämine. "Me ei soovi panna vähekindlustatud peresid täiendava löögi alla, soovime jätkata paralleeledastust vähemalt kuni 2021. aasta lõpuni," kirjutas Roose.

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik Katrin Arvisto kinnitas ERR-ile, et hetkel on signaali edastamise jätkamiseks vajaminev summa 2020. aasta riigieelarvesse planeeritud. "Lõpliku kinnituse, nagu ikka, annab riigikogu aasta lõpus, kui eelarve seadusena vastu võtab," märkis ta.

Telesignaali edastav AS Levira ootab 30. juuniks riigipoolset kinnitust, et SD kvaliteedis telepildi edastamiseks vajalik summa ehk 300 000 tagatakse.

Tänavu aprilli alguses eraldas valitsus oma reservist kultuuriministeeriumile 199 680 eurot, millega kaetakse ERR-ile vabalevis vana standardi ehk SD-formaadi ja uue, HD-formaadi telepildi paralleeledastuse kulud 2019. aastal.

Tehnoloogiline hüpe, kui pilti edastatakse vaid HD-süsteemis, tehakse tulevikus koos sinna juurde kuuluva põhjaliku teavitustööga, teatas valitsuse pressiesindaja aprillis.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: