Tallinna-Tartu maanteel jääb kaks kiiruskaamerat vähemaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kiiruskaamera.
Kiiruskaamera. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Maanteeamet tõstab selle nädala jooksul Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteelt kaks kiiruskaamera kabiini jäädavalt ümber uude asukohta.

Seoses Pikknurme–Puurmani 2+1 teelõigu ehitusega Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maanteel kilomeetritel 142,2–146,9 tõstetakse selle nädala jooksul kaks kiiruskaamera kabiini jäädavalt ümber uude asukohta.

Üks mõõtekabiin läheb Harjumaale Lääne Harju valda Tuulna külla (Tallinna–Paldiski maantee kilomeetril 35,9. Suund: Tallinn–Paldiski).

Teine mõõtekabiin läheb Lääne-Virumaale Rakvere valda (Rakvere–Haljala maantee kilomeetril 3,3. Suund: Haljala–Rakvere).

Esmalt tehakse seadistus- ja häälestustööd ning liikluskorraldus viiakse vastavusse uute oludega. Maanteeamet teavitab liiklejaid, kui kiiruskaamerad käivitatakse.

Käesoleva aasta alguse seisuga on Eesti riigimaanteedel 66 mõõtekabiini, millest neljas on võimalik kiirust mõõta mõlemas suunas.

Lisaks on maanteeameti kasutuses kaks mõõtekabiini Tallinna linnas ehk kokku on Eestis 68 kiiruskaamera mõõtekabiini.

Kõige rohkem, 24 mõõtekabiini oli siiani Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee kilomeetritel 41-150.

11 mõõtekabiini on nii Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel (kilomeetritel 92–141) ja ka Tallinna–Narva maanteel (kilomeetritel 127–202).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: