Gross: 15 miljoni eest soetatud viinavarudest enamik on maha müüdud

Grossi toidukaubad.
Grossi toidukaubad. Autor/allikas: ERR

Grossi Toidukaupade poeketi omanik Oleg Gross ütles, et ettevõte on eelmiste aktsiisitõusude eel 15 miljoni euro eest soetatud viinavarust suurema osa maha müünud ja märkimisväärset miinust eeloleva aktsiisilangusega ei teki, kuid mingeid kahjusid kannavad kõik ketid.

Eelmisel kevadel selgus Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni trükisest Eesti Kapital, et Gross ostis juba mitu aktsiisitõusu tagasi Livikolt 15 miljoni eest viina ja tema laod olid veel hiljuti katuseni alkoholi täis.

1. juulist langevad õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärad 25 protsenti, kuid Gross ütles ERR-ile, et ehkki päris kõiki varusid ei ole maha müüdud, sest letid ei saa tühjaks jääda, tema ettevõttel liigsete varudega probleemi ei ole. 

"Mingi miinus ikka tuleb igalt pudelilt, mis sisse jääb, aga ta ei ole märkimisväärne," tõdes ta.

Grossi sõnul soetas tema poekett viinavarud kolm-neli aastat ehk paar aktsiisitõusu tagasi, kuid tegelikult tegid seda kõik ketid.

"Ma ei arva, et olime erandlikud teiste kettide seas, aga meist kirjutati rohkem," lausus poeketi omanik. "Praeguseks, kus viimane aktsiisitõus oli viis protsenti, enam eriti varusid ei soetatud, sest aktsiisitõus oli nii väike. Meil ei ole tegelikult üldse probleemi, midagi jääb sisse ja mingid kahjud tulevad, aga need tulevad kõikidele kettidele. Kellel varud on suured, neil on teine asi."

Grossi hinnangul on aktsiisilangus kindlasti hea otsus, kuid õlleaktsiisi oleks pidanud rohkem langetama, sest õlu on põhiline, mida Lätist tuuakse. Ka poliitikud võiksid tema sõnul aru saada, et kui kõrval müüakse odavamalt, teeb tarbija valiku hinna järgi, eriti kui kaup on sama.

"Miks peaks inimene rohkem maksma? Mina igal juhul tervitan seda otsust," lausus ta.

Gross leiab, et tegelikult peaksid aktsiisid olema Lätiga samal tasemel, sest me oleme ühel Balti turul.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: