Õlletootjad: juuli müük Soome turistidele kasvas üle kahe korra

{{1564728960000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Pärast alkoholiaktsiisi alandamist juuli alguses on Eesti õlletootjate andmetel müük põhjapiiril kasvanud võrreldes möödunud aastaga 2,2 korda.

Õlletootjate juulikuu müüginumbrid näitavad, et Eesti turg on pärast aktsiisilangetust kiirelt taastumas. Müügitulemustest nähtub, et 2019. aasta juulis müüsid õlletootjate liidu liikmed Eestisse ligi 10 miljonit liitrit õlut. Eelmise aasta juulis müüdi 6,9 miljonit liitrit õlut.

"Tänu aktsiiside langetusele on tõusnud juba esimesel kuul peale maksulangetust Eestis maksustatavate liitrite maht lahja alkoholi puhul kokku 43 protsenti. See kinnitab vähemalt lahja alkoholi sektoris aktsiisi langetamise positiivset mõju. Ja seda olenemata sellest, et 2018. aasta juuli oli erakordselt soe puhkusekuu,"  kommenteeris müügitulemusi õlletootjate liidu tegevjuht Peeter Võrk.

"Eestis kasvava müügi pealt ei saa teha järeldust, et eestlased on alkoholi rohkem tarbima hakanud. Nagu öeldud on väga suur mõju põhjapiirilt ning suur mõju ka erinevatest piirkondadest Eestis, kus hinnalangetus on kaotanud rahalise motivatsiooni tuua tooteid sisse Läti piirilt," lisas Võrk.

"Ehkki maksulaekumiste osas on vara järeldusi veel teha, siis oleme veendunud, et aktsiiside langetused on riigieelarvele selgelt positiivse mõjuga. Seega on endiselt õige, et piirikaubanduse põhjuseks on puhtalt majanduslikud argumendid," ütles Võrk.  

SuperAlko Tallinna sadama poe juhataja Imre Poll ütles "Aktuaalsele kaamerale", et õlle müük on saavutanud peaaegu 2017. aasta aktsiisitõusu taseme. Polli sõnul on viimase kuu põhjal märgata ka seda, et lisaks õllele on ka odav viin hakanud paremini müüma.

Õlleliidu liikmete käibe osakaal Eesti turul on üle 90 protsendi.

Eesti Õlletootjate Liit on alkoholitootjate katusorganisatsioon, kes esindab Eesti suurimaid õlle- ja muu lahja alkoholi tootjaid. Müügistatistika on kogutud liikmesorganisatsioonidelt.

Toimetaja: Merili Nael, Janet Õunapuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: