Soome turistide arv oli teises kvartalis viimaste aastate väikseim

Tallinna vanalinn.
Tallinna vanalinn. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Teises kvartalis väisas Eestit 1,7 miljonit välisturisti ehk kaks protsenti vähem kui mullu samal ajal. Soome turiste oli külastajatest kolmandik, kuid nende arv vähenes aastatagusega võrreldes üheksa protsenti.

Seevastu kasvas aastaga neli protsenti teiste Euroopa Liidu elanike reiside arv Eestisse. Leedust ja Taanist tuli külastajaid lausa 15 protsenti rohkem kui aasta varem.

Venemaa elanikud külastasid Eestit teises kvartalis üle 200 000 korra, ent mullusega võrreldes kolm protsenti vähem.

Välisturistid jätsid Eestisse 420 miljonit ja eestlased välismaale 300 miljonit eurot

Hinnanguliselt kulutasid välisturistid Eestis teises kvartalis 420 miljonit eurot.

Mitmepäevakülastusi tehti kolm protsenti rohkem kui aasta eest ning keskmiselt kestsid need kolm ööd. Ühepäevareise oli kõigist külastustest 45 protsenti.

Eesti elanikud külastasid samal ajal välisriike ligi 950 000 korral ehk sama palju kui eelmisel aastal. Reisid Euroopa Liitu vähenesid kolm protsenti. Märkimisväärselt harvenesid reisid Ungarisse ja Poola, seevastu Suurbritanniat ja Türgit külastati rohkem kui mullu.

Reisid SRÜ riikidesse kasvasid üheksa protsenti, kusjuures Ukrainat külastati poole rohkem kui eelmisel aastal.

Eesti turistid kulutasid teises kvartalis välismaal hinnanguliselt kokku 300 miljonit eurot.

Mitmepäevareis välismaale kestis keskmiselt neli ööd. Ühepäevakülastusi oli külastuste üldarvust 14 protsenti ning nende arv vähenes kolm protsenti.

Eesti Pank teeb välisreiside statistikat, kuna keskpanga üks ülesanne on koostada Eesti riigi maksebilanss, mis kajastab ka reisiteenuste eksporti ja importi. Teise kvartali maksebilansi avaldab Eesti Pank 10. septembril.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: