Tootjad ja riik tülitsevad pakendite kogumise pärast

Prügikastid.
Prügikastid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Praegune olukord, kus pakendeid kogutakse paljuski kaubanduskeskuste juures avalikesse pakendikonteineritesse, ei rahulda riiki, kes soovib, et rohkem konteinereid oleks inimeste kodude juures. Kaupade tootjad, kes kogumise kinni maksavad, leiavad aga, et see tõstaks märkimisväärselt nende kulusid nin lõppkokkuvõttes ka kaupade hinda.

Keskkonnaministeeriumi andmetel kõlbab vaid 50 protsenti avalikesse konteineritesse kogutud segapakenditest kasutusele võtta, samas kui kodude juures asuvates konteinerites on see arv 80 protsenti.

Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp ütles Postimehele, et tootjad ei soovi hakata inimeste kodude juurde tulevaid pakendikonteinereid kinni maksma, sest see läheks tootjatele maksma kümneid miljoneid eurosid ja kohtkogumisele ülemineku maksaksid lõppkokkuvõttes kinni ikkagi tarbijad, sest tootjad oleksid sunnitud oma kaupade hinda tõstma.

Euroopa Liit on Eestile pannud kohustuseks, et aastaks 2020 peab Eesti taaskasutusse võtma 50 protsenti olmejäätmetest, kuid praegu suudab riik ringlusse tuua vaid 31 protsenti. Keskkonnaministeeriumi asekantsler Kaupo Heinma ütles ajalehele, et selle eesmärgi täitmine pole enam sisuliselt võimalik.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: