Riik soovib ka oma äriühingute ja sihtasutuste töötajate regioonidesse kolimist

Jaak Aab.
Jaak Aab. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riik tahab ka oma valitseva mõjuga äriühingute ja sihtasutuste Tallinna töötajate osakaalu langetada 2023. aastaks 42 protsendini.

Riigihalduse minister Jaak Aab ja rahandusminister Martin Helme saatsid teistele  ministritele ettepaneku, millega peaksid ka riigi valitseva mõjuga äriühingud ja sihtasutused kujundama võimalusel oma värbamispoliitika selliselt, et aastaks 2023 väheneks nende Tallinnas töötavate inimeste osakaal 42 protsendini.

Aab ja Helme märgivad, et valitsuskabineti 1. augusti nõupidamisel arutati riigireformi tegevuskava perioodiks 2019-2023 ning sellega kaasnevalt riigipalgaliste töötajate regioonidesse värbamist ja riigipalgaliste töökohtade pealinnast väljaviimist.

"Otsustati vähendada 2023. aastaks keskvalitsuse töötajate osakaalu Tallinnas 42 protsendi tasemeni ning toetada üle-eestiliselt riigipalgaliste töötajate regioonidesse värbamise põhimõtet. Lisaks leiti, et võimaluse korral peaksid töötajate värbamisel eeltoodud põhimõtetega arvestama ka riigi osalusega äriühingud ja riigi asutatud sihtasutused," kirjutasid Aab ja Helme.

Ministrid lisavad, et lähtudes viidatud otsusest, paluvad nad kõigil riigi osaluste valitsejatel ja riigi asutajaõiguste teostajatel seada riigi valitseva mõjuga äriühingutele ja sihtasutustele ülesandeks kujundada oma värbamispoliitikat võimalusel selliselt, et Tallinnas paiknevate töötajate osakaal langeks lähiaastatel samas ulatuses keskvalitsuse eesmärkidegaga.

Aabi ja Helme kiri on saadetud majandus- ja taristuminister Taavi Aasale ning äliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingole, kuid kirja koopia said ka teised ministeeriumid.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: