Terviseamet määras MMS-i turustavale ettevõttele sunniraha

MMS-i pudelid.
MMS-i pudelid. Autor/allikas: kuvatõmmis

Terviseamet määras ettevõttele OÜ Living Minerals 600 eurot sunniraha, sest ettevõte turustab endiselt keelatud kosmeetikatoodet nimetuse all "MMS mineraalne suuloputusvahend".

Veebruaris keelas amet selle toote levitamise, sest kosmeetikatootena reklaamitud ja levitatav MMS sisaldab kosmeetikatoodetes keelatud kloori.

"Alustasime 26. juulil ettekirjutuse täitmise kontrolltoimingut, mille eesmärk oli tuvastada, kas ettevõte on eemaldanud kosmeetikatoote turult," ütles terviseameti põhja regiooni juht Ester Öpik. Tema sõnul selgus kontrolli tulemusel, et terviseameti ettekirjutust polnud täidetud ja ettevõte müüb veebikeskkonnas endiselt keelatud toodet, kuid on muutnud selle nime.

Terviseamet edastas ettevõttele kõik menetlusdokumendid koos asjakohaste selgituste ja põhjendustega enne sunniraha määramist. Määratud sunniraha peab ettevõte tasuma hiljemalt 1. novembriks, teatas terviseamet teisipäeval.

"MMS-i levitamine on Eestis ikka keelatud. Toode sisaldab kosmeetikatootes rangelt keelatud kloori - seda kinnitas ka toodet levitava ettevõtte tellitud kohustuslik ohutusaruanne, mille järgi tekkis kloor suuloputusvahendi MMS juhendi järgi A ja B komponendi segamisel. Samuti ei ole tootel ravimiomadusi ning eelkõige saab sellest abi paksu rahakoti puhul," ütles Öpik.

Aine võtmisega võivad kaasneda mürgitusnähud: kõhuvalu ja oksendamine. Inimene, kes peale kloordioksiidi või seda sisaldava MMS-i tarbimist end halvasti tunneb, peaks kohe abi otsima, märkis terviseamet pressiteates.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: